Jesienią 2010 roku koncern Swegon w Szwecji zakupił całościowo włoskiego producenta urządzeń chłodniczych Blue Box. Zakup fabryki Blue Box przez koncern Swegon był jednym z kroków poszerzenia kompleksowości oferowanych od kilku lat rozwiązań pod nazwą Swegon Solutions. Przez dwa pierwsze lata pod sztandarami Swegon zostały w włoskiej fabryce zmodyfikowane m.in. zasady optymalizacji pracy i kontroli jakości.

Nowa linia urządzeń chłodniczych pod marką Swegon


Za jeden z celów, jaki stawia sobie koncern Swegon jest optymalizacja systemów klimatyzacji i kompatybilność produkowanych urządzeń w celu zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych całego systemu Swegon Solution.

W wyniku procesu ujednolicania wysokiego standardu oferowanych produktów i systemów oferta została powiększona o nowy typoszereg urządzeń chłodniczych i pomp ciepła.

Agregaty chłodnicze i pompy ciepła stały się następnym elementem energooszczędnych rozwiązań dla instalacji klimatyzacyjnej.

W opracowaniu nowego typoszeregu wzięto pod uwagę nie tylko wysokie wymogi jakościowe, ale także warunki klimatyczne dla wszystkich rynków europejskich.

Założono możliwość pracy w bardzo wysokich temperaturach charakteryzujących klimat tropikalny, a także równocześnie dostosowano produkty do możliwości pracy w niskich temperaturach występujących w okresie zimowym północnej Europy.

W efekcie tych działań przedstawiamy Państwu nową linie produktów i urządzeń chłodniczych oferowanych pod marką Swegon.Źródło: Swegon Sp. z o.o.