Firma LOXIMIDE oferuje nowy pakiet nawiewników do nawiewu powietrza pracujących w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Obecnie na rynku większość produktów tego typu jest bardzo podobna do siebie, opierająca się na podobnym kształcie czy wyglądzie. Firma LOXIMIDE łamie ten stereotyp oferując całkowicie współczesny, najnowszy model nawiewnika.
Nawiewniki sufitowe typu PLAY i OTO są całkowicie nowym i awangardowym modelem nawiewnika na rynku polskim. Zaprojektowane przez biura Benedito, Livore, Altherr & Molina wyznaczają całkowicie nową drogę w projektowaniu nawiewników nie tylko w Europie ale i na całym świecie. Nie powtarzalny kształt, charakterystyczny wygląd oraz innowacyjne rozwiązanie techniczne czynią je jedynymi i nie powtarzalnymi w swoim rodzaju.

Nawiewnik PLAYNawiewniki serii PLAY przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej typu biura, restauracje, hotele, kina, szpitale itp. Przeznaczone do montażu sufitowego mogą być montowane na wysokości od 2,6 do 4,0 m bezpośrednio pod stropem bądź w stropie podwieszanym. Charakteryzują się wirowo-poziomym nawiewem powietrza powodującym wysoką indukcyjność pracy oraz 1, 2, 3, 4 - stronnym nawiewem powietrza w zależności od stopnia regulacji. Regulacja kierunku przepływu powietrza odbywa się ręcznie za pomocą odpowiedniego ustawienia wewnętrznych sekcyjnych talerzy.
W każdej konfiguracji ustawienia talerzy, czy to jest nawiew 1-stronny czy 4–stronny, nawiewniki nawiewają równomiernym strumieniem powietrza z efektem Conda. Powierzchnia czołowa talerzy posiada specjalnie wyprofilowane fabrycznie łopatki, dzięki czemu nawiewniki zapewniają wysoki stopień indukcyjności, redukując rozwarstwienie się strumienia. Strumień powietrza w 60% jest stały i stabilny. Maksymalna różnica temperatur przy chłodzeniu Δtp ≤ 12K, maksymalna różnica temperatur przy ogrzewaniu Δtp ≤ 12K. Nawiewniki mogą być dostarczone w pełnym zakresie kolorów wg życzenia zamawiającego. Są łatwe w montażu z elementami przyłącznymi do instalacji takimi jak skrzynka rozprężna. Istnieje możliwość zastosowania skrzynki rozprężnej wyposażonej w przepustnicą regulacyjną oraz wewnętrzną izolację dźwiękochłonną. Zalecany zakres pracy nawiewników to 270 m3/h - 700 m3/h.

Cechy produktu:

- nowy unikalny wzór
- płyta czołowa okrągła, kwadratowa, prostokątna
- regulacja kierunku przepływu powietrza
- cicha praca
- lakierowany standardowo RAL 9010, RAL 901.

Nawiewnik OTONawiewnik sufitowy OTO jest drugim typem nawiewnika, który wyznacza awangardowy styl. Specjalny kształt oraz osiem specjalnie wyprofilowanych łopatek dają silne równomierne zawirowanie powietrza z efektem Conda. Strumień powietrza nawiewany do pomieszczenia jest indukcyjny i w 60% stabilny.
Nawiewnik produkowany jest w panelu okrągłym i kwadratowym.
Nawiewniki tego typu mają zastosowanie w budynkach komfortu typu: biura, restauracje, kina, hotele itp. Mogą być stosowane także w szpitalach, obiektach wielokondygnacyjnych czy budynkach pomieszczeń obiektów przemysłowych. Maksymalna różnica temperatur przy chłodzeniu Δtp ≤ 12K, natomiast maksymalna różnica temperatur przy ogrzewaniu Δtp ≤ 12K. Nawiewniki mogą być montowane zarówno w suficie jaki i w suficie podwieszanym. Zalecana wysokość montażu 2,6 - 4,0 m, zalecany zakres pracy nawiewników 350 – 600 m3/h.
W zależności od wymagań klienta, nawiewniki mogą być wyposażone w skrzynkę rozprężną, która może zawierać przepustnicę do regulacji powietrza bądź dźwiękochłonną izolację akustyczną.

Cechy produktu:

- nowy unikalny wzór
- płyta czołowa okrągła, kwadratowa
- estetyczny wygląd
- cicha praca
- lakierowany standardowo RAL 9010, RAL 9016.

Podsumowanie

Nawiewniki OTO i PLAY zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o warunkach komfortu w pomieszczeniu, ale także z myślą o architekturze wnętrza, dekoracji, stylu, modzie. Są produktem chętnie stosowanym przez architektów i projektantów, gdzie szerokie ich zastosowanie jest widoczne w wielu krajach Europy. Poprzez prostotę i innowacyjność stanowią krok naprzód w dziedzinie opracowań nawiewników i rozwoju takiego typu produktów.
Artykuł pobrano ze strony http://loximide.com.pl/index3bb5.html?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=1