ACSON International to czołowy, światowy koncern specjalizujący się w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych. W ofercie znajduje się szeroka gama klimatyzatorów „split” typ ścienny, podsufitowo-przypodłogowy, kasetonowy, kanałowy oraz niezbędne wyposażenie dodatkowe w postaci filtru jonizującego, czterech rodzajów sterowników oraz pełna gama akcesoriów do dystrybucji powietrza w klimatyzatorach kanałowych.

Wszystkie modele klimatyzatorów ACSON dostępne są w wersji z pompą ciepła jak i bez, przystosowane są do pracy w zakresie temperatur zewnętrznych od – 5oC do + 54 oC. Urządzenia firmy ACSON produkowane są w zakresie mocy chłodniczych od 2,0 kW (klimatyzator ścienny) do 125,0 kW (klimatyzator kanałowy). Wszystko to sprawia, że firma TEOMA jako dystrybutor urządzeń ACSON w Polsce dysponuje na ich bazie rozwiązaniami, które są w stanie usatysfakcjonować każdego odbiorcę.
Urządzenia ACSON należą do najbardziej energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie. Zespoły klimatyzatorów „split” są produkowane przez ACSON International przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii i systemów kontroli jakości. Przed opuszczeniem fabryki poddawane są testom i napełniane czynnikiem chłodniczym w ilości umożliwiającej połączenie rurociągami o długości do 5,0 mb. Przy dodatkowym napełnieniu freonem R22 mogą współpracować ze sobą do ponad 20 mb długości rurociągu. Zespoły zewnętrzne zwane dalej „agregatami skraplającymi” charakteryzują się niewielkimi wymiarami obudowy, która wykonana jest z ocynkowanej stalowej blachy. Szybko i łatwo demontowalna obudowa agregatu umożliwia łatwy dostęp do elementów wewnętrznych, co w przypadku ich konserwacji jest rzeczą istotną. Powłoka lakiernicza w kolorze białym stanowi dodatkowe zabezpieczenie blach obudowy i zapewnia długi okres użytkowania całego zespołu skraplającego. Jest to bardzo ważne z uwagi na działanie czynników atmosferycznych jak kwaśne deszcze, wilgoć, śnieg oraz nasłonecznienie.
Modele naścienne AWM o wydajności chłodniczej w zakresie 2,0 kW do 8,8 kW. Wyjątkowo ciche estetyczne, niezawodne w działaniu, wzbogacą wnętrze o techniczny element nowoczesnego wyposażenia. Oprócz niepowtarzalnego wzornictwa, klimatyzatory ACSON wyróżnia wiele praktycznych funkcji m.in. elektroniczna regulacja prędkości wentylatora, AUTO, przy której mikroprocesorowy układ sterujący dokonuje zmiany trybu pracy w zależności od aktualnych warunków panujących w pomieszczeniu, praca w trybie nocnym, timer, osuszanie oraz wentylacja oraz funkcja „Restart” (do ponownego uruchomienia w przypadku zaniku i powrotu zasilania w parametrach zadanych). Wszystkie modele wyposażone są w zdalne sterowanie pilotem G6 i opcjonalnie pilotem G5 (z większym wyświetlaczem).


Komentarze