Chłodnicze i klimatyzacyjne wymienniki ciepła. Obliczenia cieplne - nowa publikacja, która ukazała się na początku roku 2012 nakładem Wydawnictwa Politechniki Krakowskiej.

Nowa książka: Chłodnicze i klimatyzacyjne wymienniki ciepła. Obliczenia cieplne


Książka "Chłodnicze i klimatyzacyjne wymienniki ciepła. Obliczenia cieplne" zawiera szereg praktycznych rozwiązań, rzadko prezentowanych w publikacjach, problemów obliczeniowych związanych z projektowaniem wymienników ciepła. Omawia obliczenia projektowe wymienników ciepła, w których zachodzi przemiana fazowa czynnika (parowacze, skraplacze), wymienników o mieszanym przepływie czynników, wymienników pracujących w warunkach wkraplania się wilgoci z chłodzonego gazu lub w warunkach oszronienia powierzchni wymiany ciepła (chłodnice i oziębiacze powietrza). Unikalnymi zagadnieniami prezentowanymi w książce są zagadnienia obliczeniowe wyparnych wymienników ciepła oraz wymienników zasilanych zawiesiną lodową.

Książka przeznaczona jest dla czytelników, którzy ukończyli podstawowy kurs z zakresu wymiany ciepła. Adresowana jest przede wszystkim do studentów wyższych szkół technicznych kierunków: mechanika i budowa maszyn, energetyka, inżynieria środowiska. Może stanowić także cenną pozycję w księgozbiorze biur projektów zajmujących się projektowaniem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, aparatury chemicznej i procesowej, urządzeń przemysłu spożywczego, a także biur projektów związanych z przemysłem energetycznym.

Tytuł: Chłodnicze i klimatyzacyjne wymienniki ciepła. Obliczenia cieplne
Autorzy: Beata Niezgoda-Żelasko, Wojciech Zalewski
Wydawca: Politechnika Krakowska Wydawnictwo PK
Rok wydania: 2012
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 161
Spis treści
ISBN: 978-83-7242-625-3
Cena: ok. 25 zł
Recenzja