Viessmann, producent kompletnych systemów techniki grzewczej wypuszcza na rynek atrakcyjną cenowo, solankowo-wodną pompę ciepła ze zintegrowanym pojemnościowym podgrzewaczem wody użytkowej o pojemności 250 litrów.

Vitocal 222-G jest kompaktową pompą ciepła dla wszystkich zastosowań. Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów 600x670 mm. A zintegrowany 250 litrowy podgrzewacz wody użytkowej nie wymaga konserwacji i zapewnia wysoki komfort korzystania.

Bardzo ważną innowacją jest również umieszczony u góry odpływ z zaworu bezpieczeństwa instalacji grzewczej. Takie rozwiązanie pozwala na montaż w piwnicy z wyżej położonym odpływem kanalizacji. Transport i instalowanie ułatwia osobny moduł chłodniczy.

Zakres mocy, od 6,1 do 9,7 kW pozwoli ogrzać komfortowo i ekologicznie - wyłącznie ciepłem z natury - nawet budynki o wyższym zapotrzebowaniu energii.

Przegląd zalet:
- Kompaktowa centrala grzewcza do ogrzewania i podgrzewu c.w.u., kompletnie zmontowanai gotowa do przyłączenia do instalacji grzewczej.
- Powierzchnia podstawy tylko 600 x 677 mm
- Zbędne boczne odstępy serwisowe
- Zintegrowany 250-litrowy pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. nie wymagający konserwacji dzięki zabezpieczeniu anodą aktywną

Dane techniczne:
- Moc grzewcza: 6,1 do 9,7 kW
- Współczynnik efektywności (solanka 0 °C / woda 35 °C) : 4,3
- Wymiary: 677 x 600 x 2085 mm (długość x szerokość x wysokość)

Opis rysunku:
01 - Moduł pompy ciepła
02 - Wygodny w obsłudze regulator CD 70
03 - Pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. o pojemności 250 litrów
04 - Dodatkowe ogrzewanie elektryczne
05 - Pompa ładowania podgrzewacza c.w.u.