Dzięki wysokiej rozdzielczości, kamera termowizyjna Testo 880 pozwala na zobrazowanie najmniejszych różnic temperatur. Łatwe dokumentowanie z raportem pomiarowym zawierajacym dwa obrazy: termowizyjny i rzeczywisty.


Kamery termowizyjne umożliwiają wizualizacje promieniowania podczerwonego, poprzez przekształcenie go w sygnały elektryczne. Dzięki wysokiej rozdzielczości, kamera termowizyjna Testo 880 pozwala na zobrazowanie najmniejszych różnic temperatur.
Wymienne obiektywy umożliwiają podgląd wyłącznie interesującej części obserwowanego obiektu.
Zintegrowana kamera cyfrowa pozwala na prowadzenie kompletnej dokumentacji prowadzonych pomiarów, co czyni z niej unikatowe narzędzie w termografii budynków.


Fot. 1. Kamera termowizyjna
Testo 880

Za pomocą kamery Testo 880 można w czasie rzeczywistym zlokalizować miejsca szczególnie narażone na powstawanie pleśni.
Zastosowanie kamer termowizyjnych ma kluczowe znaczenie przy monitoringu i konserwacji budynków, w kontroli procesów produkcyjnych, a także diagnostyce technicznej. Kamery umożliwiają nieinwazyjną lokalizację wszelkich anomalii, co pozwala na postawienie diagnozy i przedsięwzięcie odpowiednich środków zapobiegawczych przed wystąpieniem uszkodzenia lub awarii.
Z perfekcyjnie wykonaną elektroniką i detektorowi oraz rozdzielczości obrazu 160x 120 pixeli, kamera termowizyjna Testo 880 dostarcza najwyższej jakości obraz, który zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.
Kamera Testo 880 to profesjonalna technologia pomiarowa. Dzięki rozdzielczości termicznej <0,1°C
umożliwia wizualizację odpowiednich fragmentów badanego obiektu pomiarowego, w zależności od jego wielkości i odległości z jakiej prowadzony jest pomiar.
Teleobiektyw i obiektyw szerokokątny
Optymalne wykorzystanie promieniowania podczerwonego przez gwarantowane przez zastosowanie najwyższej jakości optyki F1, wykonanej z germanium.
Dzięki zintegrowanej kamerze cyfrowej oraz funkcji obraz-w-obrazie, kamera termowizyjna Testo 880 pozwala na szybka i łatwą dokumentację pomiaru, umożliwiając porównanie obrazu termowizyjnego z rzeczywistym. Wymienna szklana nasadka chroni obiektyw przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Termografia budynków

Obraz termograficzny rozkładu temperatury w budynku - widoczny dzięki kamerze termowizyjnej Testo 880 - doskonale nadaje się do szybkiej i efektywnej wizualizacji charakterystyki termicznej.
Pozwala to na zbadanie konstrukcji budynku pod kątem utraty energii w instalacjach klimatyzacyjnych i grzewczych. Dzięki swojej bardzo wysokiej rozdzielczości termicznej (<0,1°C) kamera termowizyjna Testo 880 z łatwością wykrywa wadliwe izolacje, mostki termiczne i uszkodzenia budynku.
W różnych instalacjach takich jak np. ogrzewanie podłogowe Testo 880 pomaga zlokalizować źródło wycieku.
Półautomatyczne ustawienie ostrości oraz 5-cio pozycyjny joystick może być łatwo i precyzyjnie obsługiwany za pomocą tylko jednej ręki.
Dostarcza informacji, dzięki którym można uniknąć ryzyka powstawania na ścianach budynków niebezpiecznych i wywołujących alergie pleśni.
Testo 880 jest jedyna kamerą termowizyjną wyposażoną w sondę bezprzewodową.

Termografia w przemyśle

Termografia w podczerwieni pozwala na diagnostykę elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych komponentów oraz układów. Stosowana zapobiegawczo umożliwia unikniecie nieprzewidzianych przestojów produkcyjnych.
W systemach elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, termografia pozwala na ocenę poziomu ostrzegania. Umożliwia to wczesną identyfikacje wadliwych elementów lub styków i podjecie odpowiednich działań w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa pożaru i uniknięcia przestojów produkcji.
W dziedzinach takich jak: monitorowanie procesu, zapewnienie jakości produkcji, pracach naukowych oraz badawczych, używanie kamer termowizyjnych jest w wielu przypadkach warunkiem wstępnym do bardziej bezpiecznej i precyzyjnej analizy sytuacji. Możliwe jest również szybkie i bezkontaktowe wykrywanie ciał obcych oraz anomalii w dystrybucji ciepła w procesach produkcyjnych.
Ułatwia zlokalizowanie przegrzanych elementów elektrycznych, np. w układach scalonych.

Minimalna ogniskowa wynosząca 10 cm

Nagrzewanie szczególnie w elementach mechanicznych, może wykazywać na występowanie nadwyrężenia wywołanego przez tarcie, niewłaściwą regulację, zbyt duże tolerancje elementów współpracujących lub niewystarczające smarowanie. Wysoka rozdzielczość termiczna kamery Testo 880 umożliwia dokładną diagnostykę występujących nieprawidłowości.
Dokumentacja wyników pomiarów
jest istotnym, czynnikiem zapewniającym odpowiednie utrzymanie urządzeń.
Testo 880 umożliwia zarządzanie dokumentacją w miejscu pomiaru dzięki możliwości połączenia obrazu termowizyjnego z rzeczywistym, wykonanym za pomocą zintegrowanej kamery cyfrowej. Oprogramowanie PC automatycznie załącza obydwa obrazy do raportu pomiarowego, pozwalając na proste i łatwe dokumentowanie.