NIBE FIGHTER 1250 - zewnątrz wygląda jak typowa pompa ciepła. Rewolucyjne zmiany kryją się wewnątrz. Nowa generacja technologii pomp ciepła!

NIBE FIGHTER 1250 z inwerterowo sterowaną sprężarką, zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody oraz zaawansowanym systemem sterowania, jest niczym innym jak rewolucją w dziedzinie pomp ciepła. Pompa ciepła automatycznie dostosowuje swoją wydajność do zapotrzebowania na ciepło w budynku. Kiedy wymagamy więcej ciepła lub więcej ciepłej wody, wydajność wzrasta. Gdy zapotrzebowanie maleje, pompa ciepła obniża swą moc wyjściową. Wyższy wskaźnik efektywności FIGHTER 1250 przez cały rok pracuje na optymalnym poziomie wydajności, co przekłada się na znacznie niższe koszty eksploatacji i wyższy średni wskaźnik efektywności. Inwerterowe sterowanie sprężarki i pomp obiegowych oznacza, że nie musimy dobierać pompy ciepła z nadwyżką mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania, gdyż FIGHTER 1250 dostosuje swoją wydajność w zakresie od 4,5 do 16 kW. Rozbudowa, basen, renowacja... Decydując się na FIGHTER 1250 możemy mieć pewność, że w przyszłości, w przypadku powiększenia domu, wyposażenia go np. w basen, nie musimy rozbudowywać systemu z pompą ciepła. Maksymalna wydajność (nawet 16 kW) powinna zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło. Z kolei docieplenie domu, renowacja systemu grzewczego, np. zamiana grzejników na ogrzewanie podłogowe, spowoduje, że pompa ciepła dostosuje swoją wydajność do nowych warunków pracy. Niewielkie rozmiary oraz bardzo cicha praca pompy ciepła FIGHTER 1250 są dodatkową zaletą.

NIBE FIGHTER 1250 ♦ Zintegrowany zbiornik c.w.u. o poj. 160 litrów, zabezpieczony przed korozją wewnętrznym płaszczem miedzianym. ♦ Regulacja mocy grzewczej od 4,5 do 16 kW, w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. ♦ Zintegrowana grzałka zanurzeniowa o mocy 8 kW sterowana automatycznie jako szczytowe bądź alternatywne źródło ciepła. ♦ Wyposażona w komputer sterujący zapewniający bezpieczną i optymalną pracę. Czytelne informacje na wyświetlaczu LCD o statusie, czasie pracy i wszystkich temperaturach w pompie ciepła. ♦ Zintegrowany zegar do programowania produkcji dodatkowej ciepłej wody lub podwyższenia/obniżenia temperatury na zasilaniu c.o. ♦ Przygotowany do podłączenia dodatkowego podgrzewacza ciepłej wody, centrali wentylacyjnej z odzyskiem energii, ogrzewania wody basenowej i innych. ♦ Możliwość chłodzenia w okresie letnim z wykorzystaniem klimakonwektorów. ♦ Przygotowany do sterowania dwoma obiegami grzewczymi o różnych temperaturach zasilania, np. ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe. Specyfikacja techniczna - NIBE FIGHTER 1250 gruntowa pompa ciepła Moc grzewcza* kW 4,5 - 16
Pojemność zbiornika c.w.u. l 160
Pojemność płaszcza zewn. l 45
Wysokość/Wym. Wys. pomieszczenia mm 1750 wył. Stopki/1950
Szerokość mm 600
Głębokość mm 628
Waga netto kg 285
Napięcie V 400 (3-fazy+N)
Ilość czynnika chłodniczego (R407C) kg 2,2
Dodatkowa moc/Tryb awaryjny kW 8/6
Monitor kolejności faz tak
* zgodnie z normą EN 14511 przy parametrach 0/45 OC. Bez uwzględnienia poboru mocy elektrycznej przez pompy obiegowe. Sterowanie pompą ciepła przez Internet lub telefon komórkowy Instalacja modułu komunikacyjnego pozwala podnieść lub obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, aktywować dodatkową ciepłą wodę lub tylko sprawdzić, czy wszystko funkcjonuje tak jak powinno, z dowolnego miejsca na świecie, przez Internet lub za pomocą wiadomości SMS. Udogodnieniem może być udostępnienie firmie instalacyjnej kontrolowania pracy pompy ciepła przez moduł komunikacyjny RCU 10.

FIGHTER 1250 - jeszcze większe oszczędności Inwerter różnicuje wydajność pompy ciepła tak, aby dopasować ją do wymaganego zapotrzebowania w budynku szybko i dokładnie. Zróżnicowanie częstotliwości (obr/min) umożliwia odpowiednie zmiany wydajności jednostki. Przez większą część roku pompa ciepła nie musi pracować swoją pełną mocą. Gdy np. przy temperaturze zewnętrznej -20 o C jest wymagane 10 kW mocy grzewczej do zapewnienia komfortu cieplnego w budynku, to przy -5oC możemy potrzebować już tylko około 50% tej wydajności. FIGHTER 1250 w płynny sposób dostosowuje się do tej zmiany zapotrzebowania na ciepło, a to pociąga za sobą korzyści w postaci znacznych oszczędności zużycia energii.
Produkt nagrodzony Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO 2006. Źródło: NIBE - BIAWAR Sp. z o.o.