Regulator temperatury Elektra OCD4 otwiera nowy rozdział w technice sterowania temperaturą. Zapewnia lepszą komunikację z użytkownikiem dzięki zastosowaniu zupełnie nowego wyświetlacza Dot-Matrixowego z podświetleniem. Wyróżnia go także możliwość wyboru języka menu oraz szereg innych, dodatkowych funkcji.

Nowa generacja regulacji temperatury
Podobnie jak jego poprzednik OCD2, nowy model OCD4 posiada możliwość zaprogramowania 4 różnych poziomów temperatury w ciągu doby. Wyposażony w czujnik temperatury powietrza i podłogi. Po odpowiednim skonfigurowaniu przeznaczony jest do sterowania uzupełniającymi lub podstawowymi systemami ogrzewania.

Posiada funkcję adaptacyjną - regulator uczy się bezwładności cieplnej podłogi, co wpływa na precyzyjne osiągnięcie zadanej temperatury podłogi o zaprogramowanej przez użytkownika porze. Możliwość skonfigurowania pomiaru temperatury w 3 wariantach, poprzez czujnik: powietrzny, podłogowy oraz powietrzny i podłogowy (limitujący).

Na początku 2011 roku planowany jest debiut centralnego systemu sterowania Elektra, który optycznie przypominał będzie obecnie wprowadzany model OCD4.

Charakterystyka OCD4:
Napięcie zasilania: 230V + 15%, 50/60Hz
Wyjście przekaźnika: 16 A, max. 3600 W
Zakres regulacji temperatury: od + 5 do + 40°C
Zakres regulacji obniżki temperatury: od + 5 do + 40°C
Funkcja zegara: program 4-zdarzeniowy
Stopień ochrony: IP 21
Wymiary: 84/84/40 mm

>>Elektra OCD4 1999
Źródło: ELEKTRA Sp.J.