Od września w ofercie Rockwool dostępny jest nowy produkt: ProRox Wired Mat. Jest to ulepszona mata ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową do izolacji instalacji przemysłowych.

Nowa generacja mat na siatce: ProRox Wired Mat - oszczędność energii i kosztów
Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o izolację urządzeń i instalacji wysokotemperaturowych jest dla wielu specjalistów mata ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową, stosowana na rynku z powodzeniem już od wielu lat. ProRox WM firmy Rockwool - to nowa generacja mat, dla których wyraźnie poprawiono przewodność cieplną w wysokich temperaturach i postawiono na korzyści logistyczne.

Efekt zmiany jest widoczny i odczuwalny. Dzięki nowemu układowi włókien mineralnych maty ProRox WM 80 i ProRox WM 100 mają bardzo równomierną strukturę laminarną, zapewniającą im dużą elastyczność. Dlatego zastosowanie mat jest wszechstronne: na rurociągach oraz na powierzchniach płaskich o skomplikowanych i nieregularnych kształtach, takich jak elektrofiltry, kotły energetyczne, zbiorniki.
Wykonawców izolacji i użytkowników urządzeń zainteresują parametry techniczne nowych mat, które mają ulepszoną przewodność cieplną w stosunku do swoich poprzedników. W czasach wzrostu cen energii i tendencji do redukcji emisji CO2, efektywność energetyczna jest podstawą ekonomicznego oraz ekologicznego postępowania. Zasadniczym elementem efektywności energetycznej jest dobra izolacja termiczna wszystkich części instalacji. Polepszone parametry termiczne pozwalają na zmniejszenie dotychczas stosowanych grubości izolacji o 10-15%, zaoszczędzając czas i koszty, a całe rozwiązanie zabiera mniej miejsca, co jest korzystne przede wszystkim w przypadku izolacji instalacji w ograniczonej przestrzeni. Maty ProRox produkowane są w standardzie AS Quality, dające bezpieczeństwo użytkowania na instalacjach ze stali szlachetnej.

Doskonałość w bezpiecznych rozwiązaniach
Maty ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową sprawdziły się właśnie w instalacjach z wysokimi temperaturami roboczymi. Rockwool może poszczycić się swoim ponad 50-letnim doświadczeniem w branży procesowej, udowadniając, że jest niezawodnym i kompetentnym partnerem, który wyznacza wzorce standardu izolacji. Wzrost współczynnika sprawności energetycznej w elektrowniach i rosnąca świadomość ekologiczna jest dla firmy Rockwool bodźcem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Maty ProRox są tego najlepszym przykładem.

Dwupak – ułatwienia w logistyce i systemie magazynowania
Bardziej kompaktowe opakowanie nowych mat z siatki drucianej stanowi dużą zaletę zarówno dla dystrybutorów, jak i dla specjalistów w zakresie montażu izolacji. Ze względu na ulepszoną strukturę włókna, maty można efektywniej zwinąć i połączyć je w dwupak. Taka podwójna rolka ma również wiele zalet: umożliwia dostawę i składowanie na paletach, ułatwia magazynowanie oraz gwarantuje szybki i prosty rozładunek na placu budowy. Wykonawców cieszy przede wszystkim fakt, że podwójną rolkę można bardzo łatwo podzielić dzięki perforacji wykonanej na folii.
Fot. Rockwool
Źródło: ''