Nowa generacja klimakonwektorów UniTrane™ FCD pozwoli obniżyć koszty użytkowania, zużycie energii oraz poziom hałasu.
Warszawa, 20.02.2009 – Trane, światowy lider w dostawie zintegrowanych systemów i usług HVAC (chłodnictwo, wentylacja i klimatyzacja) rozszerza ofertę usług w oparciu o nową serię klimakonwektorów UniTrane™ FCD.
Seria UniTrane FCD znajduje szerokie zastosowanie w pokojach hotelowych, pomieszczeniach biurowych i konferencyjnych, sklepach i salonach usługowych oraz pomieszczeniach szkolnych, których powierzchnia waha się w granicach od 20 do 90 metrów kwadratowych w odniesieniu do jednoski klimakonwektora FCD. Nowa linia klimakonwektorów charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii, kompaktową budową oraz niskim poziomem wytwarzanego hałasu. „Klimakonwektory serii UniTrane FCD zdają świetnie egzamin chociażby w pomieszczeniach hotelowych, gdzie zapewnienie cichej pracy dla komfortu gości przy jednoczesnej konieczności zastosowania instalacji niewielkich rozmiarów (dostosowanej do wielkości pomieszczenia) ma kluczowe znaczenie” – mówi Mariusz Polewski z Trane Polska, który ma już za sobą sprzedaż i instalacje kilku systemów klimatyzacji wyposażonych w klimakonwektory FCD na rynku polskim.
UniTrane FCD zastępują starsze klimakonwektory serii FCK. Nowe jednostki są cichsze od FCD, ale także od wielu porównywalnych produktów innych producentów. W porównaniu z serią FCK, redukcja wytwarzanego hałasu waha się w granicach od 3 do 5 dB - w zależności od zastosowanego modelu oraz konfiguracji. Modele serii FCD pozwalają zaoszczędzić nie tylko dzięki mniejszemu zużyciu energii elektrycznej, ale także dzięki prostszemu procesowi instalacji. Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, zaś nowy system mocowania pozwala na zamocowanie ich do większości sufitów przy użyciu trzech metalowych prętów gwintowanych. Trane oferuje także klimakonwektory FCD fabrycznie wyposażone w zaawansowane sterowniki ZN. Zestaw FCD-ZN to szczególna oferta dla rynku nowoczesnej klimatyzacji - zarówno ze względu na łatwość montażu w systemie automatyki budynku jak i funkcje regulacyjne, wyróżniające ten produkt spośród dostepnej na rynku oferty.
UniTrane FCD oferowane są w siedmiu zróżnicowanych pod względem wielkości obudowach. Dla każdego rozmiaru przygotowano kombinacje grzałek, skraplaczy oraz wymienników ciepła o standardowej lub powiększonej wydajności. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie wydajności urządzenia do wymagań konkretnego pomieszczenia.
Trane jest globalnym producentem i dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych dla budynków. Firma posiada 35 własnych zakładów montażowych w 10 krajach i zatrudnia ponad 29.000 osób na terenie całego świata. W Polsce Trane działa od 15 lat. W Warszawie mieści się dyrekcja firmy, obejmująca swoim zasięgiem Polskę, Ukrainę, Białoruś oraz Kraje Bałtyckie. Trane posiada lokalne biura w Gdyni, Krakowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Urządzenia firmy pracują w tak znanych budynkach jak chociażby Warszawskie Centrum Finansowe, warszawski Hotel Marriott, Błękitny Wieżowiec czy fabryki firm Ferrero, Philips Morris Polska oraz Procter&Gamble. Więcej informacji na temat Trane można znaleźć na stronie internetowej www.trane.com lub kontaktując się z centralą firmy Trane Polska w Warszawie.

Komentarze

  • Pewnie nie trzymają parametrów akustycznych i wydajności powietrza, tak jak poprzednie fancoile Trane'a. Testy nie kłamią i całą prawdę pokazują!!!