Od swojego debiutu rynkowego w roku 1994, już ponad 50 000 central klimatyzacyjnych GOLD produkowanych przez SWEGON zostało dostarczonych użytkownikom w całej Europie. GOLD zapoczątkował erę central klimatyzacyjnych całkowicie zintegrowanych z układem sterowania, rewolucjonizując tym samym całą branżę. Na przestrzeni lat GOLD był wielokrotnie modyfikowany, obecnie nadszedł czas na kolejne udoskonalenie tych urządzeń.

Nowa generacja central GOLD
W nowej generacji GOLD oznaczonej jako "D", szczególny nacisk położono na zwiększenie efektywności energetycznej urządzenia jako całości oraz elastyczności w instalacji. Dzięki wprowadzeniu nowych wielkości i zoptymalizowaniu dostępnych przepływów powietrza, znacznie zwiększono potencjał dający możliwość budowania ekonomicznych instalacji wentylacyjnych.
Nowe rozwiązania zastosowane w centralach GOLD generacji D:
Nowe wentylatory GOLD Wing+
Wentylator GOLD Wing już wcześniej był jednym z najbardziej sprawnych energetycznie wentylatorów dostępnych na rynku.

Udoskonalona konstrukcja GOLD Wing+ to przede wszystkim:
- silniki typu EC we wszystkich wielkościach;
- nowa konstrukcja wirnika - wirnik wykonany jest w całości z aluminium, co zapewnia mniejsze zużycie energii przez silnik wentylatora oraz sprawniejszy transport powietrza poprzez zmniejszenie strat ciśnienia;
- zoptymalizowane wielkości wirników;
- zwiększenie sprawności wentylatorów.
Podłączenie od góry
Króciec przyłączeniowy umieszczony od góry obudowy centrali to dodatkowa możliwość instalacji zapewniająca oszczędność miejsca.

Dzięki takiej konfiguracji centrali trasy kanałów są prostsze i zmniejszeniu ulega liczba kolan.
Króciec bez płyty czołowej
Jako opcja, we wszystkich wielkościach centrali GOLD, oferowana jest możliwość podłączenia kanałów, nagrzewnic powietrza i innych akcesoriów w pełnym przekroju (bez płyty czołowej).

Dzięki takiemu rozwiązaniu obniża się straty ciśnienia, redukując tym samym pobór energii przez wentylatory. Akcesoria są wbudowane w izolowaną obudowę.
Nowa generacja central GOLD produkowana jest zgodnie z normami ISO 9001 oraz normami systemu ochrony środowiska ISO 14001.
Więcej informacji o centralach GOLD na stronie www.swegon.pl