28 stycznia 2009 roku ACC Group sprzedała ACC Spain S.A. (Commercial Refrigeration Business Unit) firmie AIAC - American Industrial Acquisition Corporation.
W dniu 28 stycznia 2009 r. dwa zakłady produkcyjne sprężarek hermetycznych i agregatów skraplających hiszpańskiej ACC Spain zostały sprzedane amerykańskiej korporacji AIAC.
Jednocześnie ACC Spain zmieniła nazwę i utworzono nową spółkę oraz nową markę: Cubigel Compressors S.A.. Nowa firma ma silniejszą pozycję finansową oraz pełne wsparcie nowego akcjonariusza w kontynuacji planu produkcji oraz rozpoczętych w ostatnich latach inwestycji.
ACC i Cubigel będą nadal utrzymywać stosunki handlowe, jednakże będą one funkcjonować jako w pełni odrębne podmioty.
Cubigel Compressors S.A.
Celem spółki jest projektowanie, produkcja, sprzedaż i dystrybucja szerokiej gamy sprężarek i agregatów skraplających do komercyjnych urządzeń chłodniczych według wymogów rynku światowego. Firma opiera się na silnym know-how i doświadczeniu w produkcji sprężarek od roku 1962, kiedy to narodziła się Unidad Hermética. Firma przeszła poprzez nabycia przez Electrolux Compressors i ACC Group, stając się Cubigel Compressors. www.cubigel.com
AIAC (A.I.A.C.)
To prywatna grupa przemysłowa z długoterminową misją zbudowania silnej firmy. Z rozległym doświadczeniem, głównie w sektorach motoryzacyjnym i lotniczym, AIAC aktualnie posiada 29 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Europie i Azji, zatrudnia ponad 3.000 osób i osiąga obroty 650 mln. €.