Nowa belka chłodząca Haltona – połączenie zaawansowanej technologii z dobrym smakiem.

Nowa belka chłodząca - CBQ
W jednej wielo-serwisowej (Multiservice) belce chłodzącej, połączono wentylację, chłodzenie i grzanie oraz możliwość podłączenia innych usług, zintegrowanych z systemem zarządzania budynku.
Belka jest dostępna w różnych opcjach wykończenia, z możliwością pokrycia powierzchni urządzenia zgodnie z zaprojektowanym wykończeniem wnętrza.
Koncepcja belki wielo-serwisowej umożliwia jej zastosowanie w budynkach poddawanych renowacji. Zastosowane rozwiązanie pozwala nawet na umieszczenie dodatkowych pięter w nowoprojektowanym budynku, bez podnoszenia całkowitej jego wysokości.
Nowa belka chłodząca - CBQ
Halton jest jednym ze światowych liderów w produkcji belek chłodzących oraz wielo-serwisowych belek chłodzących. Na świecie zrealizowano już wiele projektów z wykorzystaniem belek wielo-serwisowych, dostosowywanych do indywidualnych wymagań klienta. Nowy produkt Haltona – belka CBQ – jest platformą do budowania serwisowych rozwiązań, spełniających specyficzne wymagania projektu. W uzupełnieniu do wentylowania, grzania i chłodzenia, istnieje możliwość podłączenia oświetlenia, tryskaczy i różnego rodzaju czujników i detektorów. Produkt może zostać zaprojektowany tak, aby wypełnić przestrzeń zależnie od jej kształtu, struktury i wykończenia.

Wielo-serwisowa belka chłodząca Haltona oszczędza czas przewidziany na budowę i gwarantuje wysoką jakość wykonania. Produkt złożony i przetestowany w fabryce, wymaga małej ilości czasu na instalację na budowie, ze względu na to, iż wentylacja, grzanie, chłodzenie, oświetlenie, sterowniki oraz różne czujniki są instalowane w tym samym czasie, w jednym urządzeniu.

W budynkach poddawanych renowacji, zastosowanie wielo-serwisowej belki chłodzącej CBQ pozwala na maksymalizację wysokości pomieszczenia, ponieważ nie jest konieczne zastosowanie sufitu podwieszanego i sama belka jest bardzo cienka. W nowych budynkach, istnieje możliwość wygospodarowania miejsca na dodatkowe piętra.

Nowy program Haltona do doboru belek, wspomaga proces projektowania systemu z wykorzystaniem wielo-serwisowych belek chłodzących. Program pozwala zaprojektować belki do 12 m długości i umożliwia przeprowadzenie wiarygodnych symulacji warunków w pomieszczeniu.

Zobacz: morecreativity.halton.com


Źródło: Halton Sp. z o.o.