Już od przeszło 50 lat firma Munters dostarcza rozwiązania służące do osuszania powietrza odbiorcom z branży farmaceutycznej.

NIRLIFE skutecznie radzi sobie z wilgocią dzięki rozwiązaniom Munters
NIRLIFENIRLIFE to spółka farmaceutyczna należąca do indyjskiej korporacji Nirma Limited. Jeden z jej największych zakładów mieści się w Indiach w prowincji Gujarat, niedaleko Ahmedabadu. Oprócz produkcji płynnych leków dożylnych, NIRLIFE rozwija także produkcję różnego rodzaju leków stałych, między innymi antybiotyków. Zarząd NIRLIFE zdaje sobie jednak dobrze sprawę, że do tego celu konieczne są optymalne warunki klimatyczne. Ponieważ w tej branży regulacja wilgotności jest nieodzownym elementem każdego systemu klimatyzacji produkcji, potrzebny jest skuteczny i energooszczędny system osuszania powietrza, który można by połączyć z istniejącymi już centralami klimatyzacyjnymi.

Już od przeszło 50 lat firma Munters dostarcza rozwiązania służące do osuszania powietrza odbiorcom z branży farmaceutycznej. Dzięki ich wydajności energetycznej i wysokiej jakości, cieszy się dobrze ugruntowaną reputacją sprawdzonego producenta. W ciągu ostatniego półwiecza sprzęt marki Munters padał wyborem wielu małych, średnich i dużych firm farmaceutycznych. W roku 2007 w Indiach powstała w pełni zależna od spółki macierzystej Munters spółka Munters India Humidity Control Pvt Ltd, której celem jest wprowadzanie rozwiązań Munters na rynek tego kraju. Jej założenie dowodzi pełnego zaangażowania firmy Munters w działalność na indyjskim rynku systemów osuszania.

Rozpoczynając inwestycję w nowe linie produkcyjne zakładu pod Ahmedabadem, zespół NIRLIFE przeprowadził badanie ofert potencjalnych dostawców, oceniając proponowane rozwiązania, czasy realizacji zamówień, jakość, obsługę posprzedażną i zużycie energii.

W rezultacie wybrano dostawcę oferującego urządzenia najbardziej energooszczędne – właśnie firmę Munters. Koszty energii są ponoszone rok w rok i przy podejmowaniu decyzji stanowią zawsze niezwykle ważny czynnik. Decydenci ze spółki NIRLIFE wzięli również pod uwagę potężny zasób doświadczeń z całego świata, jakim może pochwalić się Munters, mając na swoim koncie grubo ponad 250 tysięcy wyprodukowanych rotorów i systemów sorpcyjnych. Argumenty te przekonały ich, że rozwiązania Munters sprawdzą się w planowanym przedsięwzięciu.

Aby zaspokoić potrzeby zamawiającego (ogólnie wyszczególnione przez NIRLIFE jako wilgotność względna 20-30% przy temperaturze 23°C +/- 2°C), wybrano systemy osuszania z rodziny Munters ML. Cechuje je zawarta w standardzie sekcja rekuperacji energii i wysoka jakość uszczelnień, co w połączeniu z jedynym w swoim rodzaju układem rotora zapewnia niezwykle energooszczędne działanie.
Wydajność energetyczna rozwiązań Munters jest nawet o 25% wyższa od systemów konkurencyjnych. Jako wynalazca oryginalnego rotora sorpcyjnego, Munters plasuje się o wiele kroków przed innymi producentami rozwiązań energooszczędnych. Szczególnie dobrymi przykładami wiedzy specjalistów tej firmy są technologie Munters Energy Purge i PowerPurge, którymi szwedzki producent wyznaczył standardy niedoścignione do tej pory przez swoich konkurentów.
Firma NIRLIFE zakupiła łącznie 30 systemów osuszających Munters, które otrzymała w kilku dostawach, równolegle z postępami kolejnych etapów prac przy rozbudowie zakładu.

Przeszkolono też lokalny personel techniczny w zakresie podstawowych czynności konserwacyjnych wymaganych przez zainstalowane wyposażenie, którego wysoka niezawodność gwarantuje prostotę obsługi.
Dzięki właściwemu wyborowi rozwiązania, zakład farmaceutyczny NIRLIFE jest obecnie w stanie utrzymać optymalne warunki klimatyczne na linii produkcyjnej, ponosząc przy tym aż o 25% niższe koszty eksploatacji sprzętu w porównaniu z systemami innych marek — a wszystko to dzięki wiodącej technologii urządzeń Munters.


Źródło: Munters