Aktualne trendy stawiają na design i oryginalność grzejników. Znane od lat formy ewoluują, powstają nowe, zaskakujące kształty, sprawiające, że grzejnik może być istotnym elementem wystroju wnętrza. Dzięki pomysłowości projektantów, takich jak dwaj poznaniacy współpracujący z firmą INSTAL-PROJEKT: Mikołaj Wierszyłłowski i Marcin Jędrzak, możemy cieszyć oko grzejnikami przypominającymi dzieła sztuki. Firma INSTAL-PROJEKT stawia na oryginalne wzornictwo, inwestując w polskie talenty.

Niezwykłe grzejniki projektantów z Poznania
Dzięki współpracy z projektantami INSTAL-PROJEKT proponuje klientom ciekawe, czasem wręcz awangardowe wzory grzejników, które łączą walory estetyczne z funkcjonalnymi. Szczególny udział w tworzeniu kanonu produktów firmy obok Romana Gawłowskiego, Karoliny Rybarczyk oraz Małgorzaty Olszewskiej ma dwóch projektantów z Poznania: Mikołaj Wierszyłłowski oraz Marcin Jędrzak.

Mikołaj Wierszyłłowski ukończył Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP w Poznaniu. Pracował jako asystent w Pracowni Designu. W 2001 roku wspólnie z Robertem Nowakowskim założył studio projektowe Wierszyłłowski & Projektanci. Studio projektuje zarówno wnętrza jak i produkty. Współpracuje z klientami indywidualnymi i powszechnie znanymi markami jak: Kompania Piwowarska, Stary Browar, Meble VOX, Polkomtel, Koło, Nowy Styl, INSTAL-PROJEKT, Iker. Projekty wnętrz Wierszyłłowski & Projektanci charakteryzują się autorskim detalem oraz rozwiązaniami stworzonymi na potrzeby konkretnej przestrzeni i jej użytkowników. Prace projektantów nie ograniczają się do architektury wnętrz, równie często realizują projekty z zakresu wzornictwa. Ich prace często pokazywane są na wystawach polskiego designu oraz komentowane przez czasopisma poświęcone wzornictwu i architekturze (np. „ARCHITEKTURA”, „2 + 3D”, „ELLE Decoration”, „Dobre Wnętrze”).
Dla firmy INSTAL-PROJEKT zespół pracowni Wierszyłłowski & Projektanci (w składzie Wojciech Barański, Przemysław Stawicki i Mikołaj Wierszyłłowski) zaprojektował grzałkę HOT2, jeden
z najpopularniejszych produktów firmy.
HOT2HOT2
Marcin Jędrzak ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie jest właścicielem firmy Jędrzak Design. Oprócz projektowania zajmuje się architekturą, grafiką oraz ilustracją książkową. Ponadto urządza pod wynajem apartamenty, mieszkania oraz pokoje, przygotowuje i realizuje inwestycje związane z budową budynków mieszkalnych, czy pensjonatów w kurortach uzdrowiskowych. Specjalizuje się w projektach związanych z wyposażeniem łazienkowym. Współpracuje między innymi z firmami: Sanitec Koło, INSTAL-PROJEKT, Deante, Marmorin, Amica. Jego prace otrzymały wiele nagród: m. in „Łazienka – Wybór Roku 2007", wyróżnienie "Złote Ville 2008".
Dla firmy INSTAL-PROJEKT zaprojektował trzy grzejniki: Puls, Jazz i Tower. Puls to grzejnik o geometrycznej, wyrazistej formie. Przestrzenny charakter grzejnika dodaje funkcjonalności – półki w zagięciach zwiększają efektywność suszenia. W grzejniku Jazz regularny rytm formy to baza do nieskończonych wariacji: mamy do wyboru wersję lewą i prawą, ekran ze stali nierdzewnej, bądź z lustra. Natomiast grzejnik Tower charakteryzuje modernistyczny design i solidna konstrukcja. Prostokątne kształty elementów grzejnych wytwarzają solidną dawkę ciepła. Jedyny o tej formie grzejnik dostępny na rynku – jego wyjątkowość można podkreślić zamawiając wersję dwukolorową lub wybierając dowolny kolor z palety INSTAL-PROJEKT.
Puls
JazzTower