W naszym klimacie bez grzejników trudno się obejść. Zdarza się jednak, że ich prawidłowe rozmieszczenie w domu przysparza kłopotów, szczególnie gdy w pomieszczeniu zaplanowano coraz modniejsze przeszklenia czy duże okna sięgające podłogi. Znana marka grzejników Purmo proponuje efektywne i estetyczne rozwiązanie tego problemu.

Niskie okna i duże, przeszklone powierzchnie nadają pomieszczeniu szczególny charakter. W pokojach nie brakuje naturalnego światła, a widok zieleni ogrodu pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Jednak przeszklenia mają też wady - przede wszystkim znaczące straty ciepła. Właśnie ze względu na niską izolacyjność termiczną szyb, standardowe grzejniki montowane są zwykle pod oknami. Jednak w przypadku dużych okien tarasowych czy oszklonych ogrodów zimowych trudno będzie o estetykę rozwiązania z tradycyjnym grzejnikiem. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się nowe grzejniki kanałowe Aquilo marki Purmo, montowane pod poziomem podłogi i przykryte estetyczną kratką. Grzejniki Aquilo pozwalają zachować charakter wnętrza. Możemy być przy tym pewni, że pomieszczenie nie będzie chłodniejsze niż reszta domu, na przykład ogród zimowy ogrzany systemem grzejników kanałowych Aquilo może stanowić integralną część powierzchni mieszkalnej. Dzięki zastosowaniu grzejników Aquilo unikniemy też efektu parowania okien oraz skraplania się na nich pary wodnej.

Ciepło i dyskretnie

Wymiennik ciepła w grzejniku Aquilo jest umieszczony w stalowej wannie montowanej w podłodze. Zarówno wymiennik ciepła, jak i wanna są standardowo pomalowane na kolor czarny, tę barwę ma także blacha maskująca podłączenia. Dzięki temu elementy grzejne są niewidoczne pod kratką maskującą, a całość instalacji pozostaje dyskretnie ukryta pod podłogą. Od góry grzejnik zabezpieczony jest poprzeczną lub podłużną kratką maskującą. Purmo oferuje kratki maskujące wykonane z drewna, duraluminium lub stali nierdzewnej. Kratki drewniane z buku lub dębu są dostępne w różnych rodzajach wykończenia – drewno surowe, olejowane albo lakierowane. Kratka maskująca z drewna surowego może być polakierowana na kolor pasujący do parkietu. Dla wymagających najwyższej estetyki ważny będzie także fakt, że utrzymanie grzejników w czystości nie jest skomplikowane. Giętkie przewody przyłączeniowe umożliwiają podniesienie wymiennika i wygodne odkurzenie dna wanny.
Seria Aquilo to trzy rodzaje grzejników o różnej wydajności cieplnej: Aquilo FMK – bez wentylatora, Aquilo FMT – z wentylatorem i Aquilo FPT – wzmocnione z wentylatorem. W zależności od potrzeb grzejniki kanałowe Aquilo mogą być sterowane przy pomocy zaworów z głowicami termostatycznymi z czujnikiem na ścianie lub głowicami termoelektrycznymi sterowanymi termostatami pokojowymi. Do wersji z wentylatorem mamy ponadto możliwość zastosowania termostatów z ręczną lub automatyczną regulacją obrotów. Wszystkie akcesoria dodatkowe są dostępne w ofercie Purmo.

Standardowo grzejniki oferowane są w długościach od 1000 do 3500 mm (do 3000 mm dla Aquilo FPT), wysokościach 90, 110 i 140 mm oraz szerokościach od 180 do 420 mm. Ponadto istnieje możliwość wykonania na zamówienie nietypowych wymiarów i niestandardowych kształtów grzejnika.Wysoka jakość grzejników potwierdzona jest 10-letnią gwarancją, która obejmuje wszystkie elementy grzejnika z wyjątkiem elektrycznych. Elementy elektryczne objęte są 2-letnią gwarancją.

Więcej informacji: www.purmo.com/pl