Temperatury poniżej 10ºC we wrześniu nie należą do rzadkości w naszym kraju. Zastanawiamy się od kiedy powinniśmy dogrzewać pomieszczenia. Natomiast komfort cieplny ważny jest przez cały rok, szczególnie, że wychładzanie i zawilgacanie mieszkań ma fatalny wpływ na nasze zdrowie, a także stan techniczny lokali. Jest to szczególnie odczuwalne, jeśli ochłodzeniu towarzyszy wysoka wilgotność powietrza oraz wiatr. Dlatego warto już teraz pomyśleć o alternatywnym dogrzewaniu mieszkania zanim zaskoczą nas chłody i zanim zacznie działać centralne ogrzewanie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie z szerokiej gamy grzejników SENCOR

Nie daj się zaskoczyć jesiennym chłodom
Dobre samopoczucie, zdrowie i komfort w mieszkaniu zapewnia odpowiednia temperatura powietrza przez cały rok. Przebywanie w zbyt zimnym mieszkaniu jest przyczyną wielu chorób, ale także niekorzystnie wpływa to na stan techniczny budynku. Zalecana temperatura w pokojach dziennych powinna wynosić 19-20°C, w sypialniach w nocy 18°C, a łazienki powinny być ogrzewane do około 24°C. I chociaż nie ma już w Polsce ściśle określonego sezonu grzewczego, zwykle trwa on od października do kwietnia. A co jeśli już we wrześniu zdarzą się zimne dni czy noce? Centralne ogrzewanie nie jest natychmiast włączane po jednym dniu chłodów. Nie mówiąc już o awariach, pękających rurach podczas zimowych mrozów. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenie grzewcze – konwektor, termowentylator lub ceramiczny ogrzewacz SENCOR.

Co wybrać? Jakie urządzenie grzewcze będzie dla Ciebie najlepsze w Twoim domu lub biurze?

Konwektory szybko i dobrze dogrzewają pomieszczenie. Konwektory przenośne najlepiej nadają się do ogrzewania pomieszczeń poza sezonem grzewczym, kiedy centralne ogrzewanie jeszcze lub już nie działa. Można również dogrzewać nimi pomieszczenia, gdy stałe ogrzewanie jest niewystarczające. Konwektory elektryczne mogą być przenośne albo przeznaczone do montowania na stałe na ścianie. Urządzenia wolno stojące są często dodatkowo wyposażone w wentylator wymuszający obieg powietrza. Latem, gdy grzałka jest wyłączona, taki konwektor może z powodzeniem pełnić funkcję zwykłego wentylatora.

Termowentylator, znany w Polsce również, jako tzw. farelka to urządzenie służące do ogrzewania pomieszczeń przez strumień ciepłego powietrza. Zasada działania zbliżona jest do suszarki do włosów. Zaletą tych urządzeń jest niewysoka cena, zaczynająca się od kilkudziesięciu złotych. Inne zalety to na przykład mała waga, pozwalająca na łatwe przenoszenie termowentylatora z miejsca na miejsce, tym bardziej, że często są one wyposażane w wygodne uchwyty do przenoszenia.

Ceramiczny ogrzewacz - nie rozgrzewa powietrza tak jak większość grzejników. Samo urządzenie jest stosunkowo zimne, przez co jest bezpieczne dla dzieci. Ogrzewacz wysyła promienie niewidoczne dla oka ludzkiego i nagrzewa wszystko, co napotka na drodze, czyli w praktyce to przedmioty oddają ciepło. Grzejniki te zwykle posiadają termostat i regulacje, co pozwala na samoczynne wyłączanie, a ponieważ szybko oddają ciepło, to zużywają mniej energii. Ponadto ogrzewacze ceramiczne SENCOR zajmują stosunkowo mało miejsca i mają elegancki wygląd – nadają się nawet dla bardzo wymagających osób i do designerskich wnętrz.


Sencor jest to czeska marka o japońskich korzeniach. Szeroki wachlarz oferowanego asortymentu elektronicznego obejmuje m.in. domowe wyposażenie audio/video, samochodowy sprzęt audio, urządzenia biurowe i produkty gospodarstwa domowego. Więcej informacji na temat firmy i jej oferty można znaleźć
na stronie internetowej: www.sencor.pl

Fast Poland to dystrybutor i producent elektroniki konsumenckiej. Firma importuje sprzęt RTV i AGD marek Sencor, Smarton, One Touch, Wassermaxx, Stell, Fieldmann, oraz SodaStream w Polsce. Centrala firmy znajduje się w Czechach, w Pradze; a pozostałe oddziały: w Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Produkty firmy Fast można znaleźć w rejonie całej Europy Środkowo- Wschodniej.


Źródło: ''