NEOLUX III z grzałkami elektrycznymi w standardowym wyposażeniu może służyć jako podgrzewacz powietrza w okresach, w których grzewcza instalacja wodna nie jest używana. OGRZEWANIE jest szczególnie ekonomiczne i wydajne, WENTYLACJA powietrzem obiegowym lub świeżym, CHŁODZENIE zapewnia komfortowe samopoczucie, FILTRACJA to wbudowany standardowo filtr powietrza, DOGRZEWANIE możliwość ogrzewania za pomocą grzałek elektrycznych w okresach przejściowych.

Są to urządzenia firmy Konwektor produkowane w estetycznej obudowie z blachy stalowej, pokrywanej wysokiej klasy lakierem proszkowym w kolorzebiałym RAL 9016. Na zamówienie wykonuje się lakierowanie w innym kolorze RAL.
Ogrzewanie jest ekonomiczne i wydajne. Istnieje mozliwosć wentylacji powietrzem obiegowym lub świeżym oraz chłodzenia.
Wbudowany standardowo filtr powietrza umożliwia filtrację.
W okresach, w których grzewcza instalacja wodna nie jest używana, grzałakami elektrycznymi będącymi w standardowym wyposażeniu można podgrzewać powietrze. Korzystanie tylko z ogrzewania elektrycznego nie wymaga podłączenia aparatu do instalacji grzewczej.
Neolux III ma szeroki zakres regulacji. Wymaganą temperaturę w pomieszczeniu można uzyskać poprzez: dwustopniową regulację mocy grzałek elektrycznych, ustawienie przepustnicy na powietrze świeże lub obiegowe, regulację dopływu czynnika grzewczego za pomocą zaworu termostatycznego, ustawienie prędkości wentylatora (regulacja ilości powietrza).