Firma NeoFiltr zajmuje się produkcją i dystrybucją filtrów powietrza w obszarze wentylacji, klimatyzacji i odpylania.

Neofiltr - o firmie
neofiltr logo
Firma NeoFiltr jest producentem filtrów powietrza. Oferuje szeroką gamę filtrów od kieszeniowych przez patronowe, po kasetowe - we wszystkich klasach filtracji.

filtry kieszenioweWysokoefektywne filtry kieszeniowe NeoFiltr BAG
Są popularnymi typami filtrów stosowanymi w technice filtracji w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Ich konstrukcja przy stosunkowo niewielkich wymiarach pozwala na wychwytywanie dużych ilości zanieczyszczeń z przepływającego powietrza. Filtry kieszeniowe mogą być stosowane zarówno jako filtry wstępne w przypadku stosowania urządzeń o wysokiej dokładności filtracji, jak również jako filtry dokładne w kolejnych stopniach filtracji.

filtrykasetoweFiltry kasetowe Neofiltr FKP i filtry kasetowe płaskie Neofiltr FP
Stosowane są jako filtry główne w prostszych systemach wentylacyjnych lub jako filtry wstępne w rozbudowanych wentylacjach i klimatyzacjach.

filtry patronoweWysokoefektywne filtry patronowe
Są przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach gdzie występuje wysokie obciążenie pyłem i potrzebna jest wysoka wytrzymałość mechaniczna na uszkodzenia. W zależności od zastosowanego medium filtracyjnego charakteryzują się wysoką skutecznością filtracji. Filtry te mogą wykorzystywać funkcję samooczyszczania poprzez strzał sprężonego powietrza.

filtry fancoilFiltry dedykowane do klimakonwektorów (fan-coili)
Mogą pracować również jako np. zabezpieczenia czerpni, wkłady zabezpieczające skraplacze, filtry w rożnych urządzeniach klimatyzacyjnych uzdatniających powietrze lokalne (split, klimatyzatory biurowe, urządzenia strefowe) i w wielu innych prostszych zastosowaniach. Proste w wymianie nie wymagają fachowej obsługi.


Filtry powietrza marki Neofiltr mają zastosowanie w: służbie zdrowia, biurach, szkołach, centrach handlowych, hotelach, lakierniach, zakładach przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego, spożywczego, maszynowego, budowlanego i innych.