Akcja "Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie NEO NAWYKI" zgodnie ze swoją nazwą ma na celu promocję racjonalnego gospodarowania energią.

NEO NAWYKI - Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie
Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie NEO NAWYKIPolska Zielona Sieć rozpoczyna program pt. "Dyskusje o energii”. Przedmiotem debat, warsztatów i spotkań jest szeroko rozumiane pojęcie zmian klimatu ze szczególnym uwzględnieniem polityki energetycznej Polski, tematyki oszczędności energetycznej, możliwości globalnej zmiany zachowań w celu zredukowania naszego śladu energetycznego przy jednoczesnym dalszym wzroście gospodarczym.

Zgodnie z zasadą "bawiąc uczyć" organizator ma na celu w możliwie ciekawy i interesujący sposób dzielić się wiedzą o użytkowaniu energii w sposób świadomy i odpowiedzialny.

Kampanię skierowana jest zarówno do młodzieży, studentów i zwykłych użytkowników Internetu, jak też do organizacji pozarządowych, dziennikarzy i parlamentarzystów.

W ramach projektu, w trakcie najbliższego półtora roku w różnych regionach Polski:
■ odbędą się 33 debaty studenckie z udziałem ciekawych ekspertów
■ przeprowadzony zostanie cykl warsztatów dla organizacji pozarządowych
■ zorganizowane zostaną energetyczne śniadania parlamentarno-studenckie z pomocą studentów zaznajomionych z projektowaniem nietypowych pojazdów
■ skonstruowana zostanie upcyclingową konstrukcja rowerowa, która weźmie udział w przygotowywanym na przyszłe wakacje rajdzie rowerowym na trasie rajdu
■ w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie odbędą się 3 akcje uliczne, w trakcie których malowane będą graffiti, pokazywane filmy i przeprowadzane konkursy.

Przygotowywany jest również zestaw atrakcji dla internautów, którzy na stronie internetowej akcji www.dlaklimatu.pl będą mogli pograć w gry komputerowe oraz znaleźć w jednym miejscu fachowe i ciekawe informacje o energooszczędnych nawykach.