Nederman podjęła decyzję o zakończeniu produkcji w Arboga w Szwecji i przeniesieniu działalności do polskiej lokalizacji w Markach pod Warszawą.

Nederman przenosi produkcję do Polski
Anders Franzén, VP Operations, Nederman: Nasza decyzja, aby przenieść produkcję ze Szwecji do Polski wynika z integracji przejmowanej przez Nederman spółki Dantherm Filtration. Celem tego przeniesienia jest wzmocnienie naszej konkurencyjności na tym rynku.

Proces przenoszenia działalności do Polski został już rozpoczęty i planuje się zakończyć go do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

Nederman to jedna z wiodących na świecie firm dostarczających produkty i usługi w branży technologii ochrony środowiska. Produkty i systemy oferowane przez firmę przyczyniają się do utrzymywania czystego i bezpiecznego środowiska pracy i skoncentrowane są wokół problematyki czystego powietrza, przetwarzania odpadów i przyjaznego środowisku naturalnemu zarządzania transportem.
Oferta rynkowa firmy Nederman obejmuje wszystkie możliwe elementy, począwszy od etapu projektu, poprzez instalację, realizację zamówienia, aż po usługi serwisowe. Sprzedaż i marketing realizowane są poprzez filie firmy w 26 krajach, a także przedstawicieli i dystrybutorów w ponad 30 państwach świata.
Nederman tworzy i produkuje oferowane wyroby w swoich własnych zakładach produkcyjnych i montażowych w 8 krajach.
W kwietniu 2010 roku firma nabyła przedsiębiorstwo Dantherm Filtration, zajmujące się głównie filtrowaniem powietrza przemysłowego.
W 2007 roku Grupa została wprowadzona na giełdę w grupie spółek o małej kapitalizacji OMX; w firmie zatrudnionych jest około 1500 pracowników, a jej roczny obrót wynosi ok. 2 miliardy koron szwedzkich (SEK).Źródło: Nederman Polska Sp. z o.o.