Nawilżacz typu humiFog jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród wszystkich systemów nawilżania. Zużywa jedynie 4W mocy elektrycznej na 1l/h rozpylonej wody.To nowe urządzenie wykorzystuje wysokie ciśnienie wody wywołane przez unikalne dysze rozpylające. Każda z dysz jest wyposażona w kryzę z syntetycznego rubinu wykonaną techniką laserową, która wytwarza drobne kropelki mgły o jednolitej wielkości, praktycznie bez zużywania się.
System nawilżania humiFog, całkowicie inny od klasycznych powietrzno-wodnych systemów rozpylania, nie wymaga sprężarki lub montażu przewodu powietrznego. System nie rozpyla ponownie raz użytej wody, zapobiega to rozwojowi bakterii. Pracuje wyłącznie z wodą zdemineralizowaną. Nawilżacz humiFog posiada szeroki zakres zastosowania: w klimatyzacji ogólnej, klimatyzacji przemysłowej, przechowalnictwie i sezonowaniu produktów, należy jednak zaznaczyć że przeznaczony jest wyłącznie do nawilżania kanałowego.
Nawilżacz humiFog oferowany jest w szerokim zakresie wydajności od 60 do 350 kg/h.
Elementy systemu:
Główna jednostka pompująca – o zakresie wydajności od 60 do 350 l/h, bezpośrednio sterowane pompy tłokowe o mocy silnika do 1,5 kW. Ciśnienie i wielkość przepływu są regulowane w zależności od zapotrzebowania w danych warunkach pracy, poprzez zmianę szybkości obrotu silnika pompy za pomocą przetwornicy częstotliwości oraz przełączanie zaworów elektromagnetycznych.

Opatentowane dysze rozpylające
- z korpusem wykonanym ze stali nierdzewnej AISI316 oraz kryzą z syntetycznego rubinu zamontowane są na kolektorach wmontowanych w ramę zwaną rack’iem, która jest odpowiednio dopasowana do przekroju kanału. Opcjonalnie można zamontować kierownice powietrza dla wzmocnienia efektu absorpcji wilgoci.
Zdalny nadzór (opcjonalnie) - system "humivisor" pozwalający na podgląd parametrów pracy i informowanie o stanach alarmowych. Umożliwia wykonanie lokalnej sieci do 4 podpiętych nawilżaczy rozmieszczonych w odległości do 1000 metrów.
Różne rodzaje regulacji - ON/OFF lub modulacyjna z zewnętrznych systemów sterowania lub płynna regulacja za pomocą bezpośrednio przyłączonego czujnika wilgotności.
Zalety:
-
niskie koszty eksploatacji
-
nowoczesny system zabezpieczeń
-
wysoka jakość dysz rozpylających
-
precyzyjna regulacja wydajności
-
efekt chłodniczy (0,87 kW/1kg wody)
-
rack-zespół dysz wraz z kolektorami dostarczany wg indywidualnych wymagań odbiorcy
-
higieniczny proces nawilżania bez udziału powietrza
Urządzenie dostępne w ofercie ALFACO