Serwis internetowy www.nawiewnik.pl to kompendium wiedzy o zasadach prawidłowej wentylacji pomieszczeń i nawiewnikach, jako elementach systemu wentylacji. Skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych (czyli końcowych użytkowników), jak i do firm sprzedających i montujących okna, deweloperów czy projektantów.


Nawiewniki okienne to produkty przeznaczone do montowania na profilach okiennych. Ich działanie polega na regulacji dostępu powietrza do pomieszczeń, tak aby nie doprowadzać do nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń, a jednocześnie zapewnić użytkownikom budynku niezbędną ilość świeżego powietrza. Regulacja ta może odbywać się na drodze kontroli wilgotności powietrza (nawiewniki higrosterowane) lub kontroli różnicy ciśnienia pomiędzy powietrzem wewnętrznym i zewnętrznym (nawiewniki ciśnieniowe). W coraz bardziej szczelnych budynkach, zaprojektowanych tak, by maksymalnie ograniczyć straty ciepła, zaopatrzonych w nowoczesną termoizolację oraz szczelne okna i drzwi, stosowanie nawiewników jest sposobem na uniknięcie szeregu niekorzystnych zjawisk składających się na tzw. syndrom chorego budynku, powodujących degradację budynku (m.in. zagrzybienie ścian) oraz stanowiących zagrożenie dla samopoczucia, a niejednokrotnie i zdrowia mieszkańców.
Te i wiele innych informacji o zasadach prawidłowej wentylacji pomieszczeń oraz zastosowaniu nawiewników okiennych można już znaleźć w serwisie www.nawiewnik.pl

Strona startowa serwisu nawiewnik.pl
Serwis jest interaktywny – na stronie głównej istnieje możliwość samodzielnego wyboru rodzaju okna oraz dopasowania do niego jednego z 6 dostępnych nawiewników w różnych wariantach kolorystycznych. Użytkownicy serwisu znajdą tam szczegółowe opisy każdego produktu, zawierające dane na temat m.in. ich budowy, zasad działania, wielkości przepływu powietrza i właściwości akustycznych, a także montażu oraz konserwacji. W zakładce „Sposób montażu” dostępna jest też animacja prezentująca sposób montażu przykładowego nawiewnika.
Informacje zawarte w serwisie podzielono na 5 grup (zakładki): Rodzaje nawiewników, Poradnik kupującego, Nawiewnik a wentylacja, Słownik nawiewników oraz Galeria i opinie. Użytkownicy mogą dodawać własne opinie o produktach, które będą widoczne w zakładce „Galeria i opinie”. Aby umożliwić osobom zainteresowanym zagadnieniem wentylacji i zastosowania nawiewników uzyskanie dodatkowych informacji lub pomóc w wyjaśnieniu wątpliwości stworzono formularz kontaktowy dostępny na każdej ze stron prezentujących nawiewniki.
Serwis www.nawiewnik.pl będzie regularnie aktualizowany i rozbudowywany. Planowana jest w szczególności rozbudowa działu Poradnik Kupującego oraz Galeria produktów. Znajdą się tam informacje o nowych produktach dostępnych na rynku. Twórcy serwisu czekają również na uwagi użytkowników, które pomogą dostosować informacje do ich potrzeb.

Komentarze

  • Szkoda że portal wygląda jak strona firmy Aereco

    Próżno szukać tam rozwiązań (znacznie tańszych, i niejednokrotnie o lepszych parametrach) innych producentów