Zakończenia instalacji, jak nawiewniki, anemostaty, kratki lub zawory powietrzne są z reguły najbardziej widocznym jej elementem. Niebagatelne znaczenia w związku z tym, ma jakość wykonania produktu oraz zastosowany materiał. Ale nawet najlepiej wykonane produkty nie znajdą uznania inwestora lub wykonawcy, jeżeli nie będą atrakcyjne cenowo.

Z początkiem 2004 roku firma PPHU CENTRUM KLIMA Sp. z o.o. podpisała umowę autoryzacyjną na wyłączność dystrybucji w Polsce produktów firmy METALPRESS LTD. Izraelski producent METALPRESS od ponad 50 lat specjalizuje się w wytwarzaniu nawiewników, anemostatów oraz kratek znajdujących zastosowanie w instalacjach wentylacji i klimatyzacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz opanowaniu technologii produkcji z wytłaczanego aluminium, firma oferuje produkty spełniające najwyższe standardy oraz wymagania projektantów i architektów. Wytłaczane elementy nawiewników pozbawione są nieestetycznych i nietrwałych spawów, zgrzewów itp. Co najistotniejsze nawiewniki, anemostaty, kratki oraz zawory powietrzne wytworzone przez METALPRESS z aluminium nie odbiegają cenowo od oferty polskich producentów wykonujących wyroby np. ze stali.

ZALETY PRODUKTÓW METALPRESS:

Lekkie, dzięki wykonaniu z aluminium,
Wysoka jakość wykonania, dzięki technologii produkcji metodą tłoczenia,
Trwałość i estetyka, dzięki lakierowaniu proszkowemu w kolorach palety RAL,
Nowoczesna stylistyka łatwa do wkomponowania we współczesne pomieszczenia,
Łatwość montażu i regulacji, dzięki unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i niewielkiemu ciężarowi,
Zgodność z wymaganiami typowych instalacji, ułatwiająca zastosowanie w większości projektów,
Bardzo atrakcyjna cena.

Anemostaty sufitowe HB40

Kwadratowe anemostaty sufitowe HB40 są przeznaczone do pracy w instalacjach nawiewnych, jak i wyciągowych. Dostępne są w ciągłej ofercie magazynowej firmy PPHU CENTRUM KLIMA Sp. z o.o. w wersji z 4 kierunkowym wypływem powietrza. Zastosowanie opcjonalnej skrzynki rozprężnej pozwala na równomierny nawiew powietrza oraz dodatkowe wytłumienie w przypadku zastosowania skrzynki izolowanej. Wykonane z tłoczonego aluminium lamele anemostatu są nachylone pod kątem 30. HB40 jest odpowiedni do nawiewu ciepłego lub zimnego powietrza. Dzięki lekkiej wadze, nawet anemostaty o dużym gabarycie nie sprawiają trudności przy montażu oraz nie wymagają szczególnego wzmacniania konstrukcji np. sufitu podwieszanego. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu anemostatu – możliwość wyjęcia części środkowej – nie ma konieczności demontażu całego produktu, gdy zachodzi konieczność regulacji bądź pomiarów instalacji.


Anemostaty perforowane PR, PRC

Anemostaty perforowane PR oraz PRC produkowane przez METALPRESS posiadają w swojej konstrukcji zintegrowaną skrzynkę rozprężną, co eliminuje dodatkowe koszty. Przyłącze do skrzynki jest okrągłe o średnicy D=250 mm. Anemostaty perforowane są odpowiednie do nawiewu zarówno ciepłego, jak i zimnego powietrza. Bardzo dobrze sprowadzają się w systemach o zmiennej ilości nawiewu powietrza oraz w pomieszczeniach o niskich sufitach. Dzięki zamontowanym lamelom kierunkowym pod perforowanym czołem, anemostaty PR oraz PRC posiadają wysoką skuteczność indukcji. Dodatkowo typ PRC charakteryzuje się dalekim zasięgiem. Również w przypadku anemostatów perforowanych wykonanie z aluminium, zapewnia lekką wagę, a co za tym idzie łatwy montaż.


Nawiewniki szczelinowe SDML

Aluminiowe nawiewniki szczelinowe SDML, mają możliwość odpowiedniego ukształtowania kierunku wypływu strumienia, co daje dużą elastyczność w ich zastosowaniu. Również ten typ nawiewników sprawdza się przy nawiewie ciepłego lub zimnego powietrza, a łatwość regulacji wypływu zapewnia skuteczność działania przy systemach o zmiennej wydajności. Nawiewniki szczelinowe SDML standardowo są oferowane w prostych modułach o zadanych długościach, ale dla zachowania pełnej harmonii aranżacji wnętrza PPHU CENTRUM KLIMA Sp. z o.o. może zaoferować nawiewniki szczelinowe o dowolnych kształtach (patrz zdjęcie). Są one wykonywane na specjalne zamówienie wg dostarczonego przez klienta szablonu. Opcjonalnie nawiewniki SDML mogą być wyposażone w skrzynki rozprężne.


Aranżacja wnętrza
z wykorzystaniem nawiewników szczelinowych SDMLZawory powietrzne

W asortymencie PPHU CENTRUM KLIMA Sp. z o.o. znajdują się także powszechnie stosowane okrągłe zawory powietrzne. Dystrybutor oferuje zawory nawiewne oraz wyciągowe wraz z ramką montażową o długim kołnierzu, który ułatwia instalację. Produkty znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest wymiana niewielkich ilości powietrza: sanitariaty, magazyny, niewielkie pomieszczenia w biurach lub mieszkaniach. Oferowane przez dystrybutora zawory powietrzne występują w standardowych średnicach: 100, 125, 150, 160 oraz 200 mm. Obrotowa część środkowa zaworu umożliwia ustawienie wielkości szczeliny, a co za tym idzie regulację strumienia powietrza. Wysoka jakość wykonania oraz malowanie lakierem proszkowym, zapewniają estetykę oraz trwałość produktu.

Zawór nawiewny

Zawór wyciągowy
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Działem Handlowym PPHU Centrum Klima Sp. z o.o. lub na stronie: www.centrumklima.pl

Komentarze

  • Może coś zrobić samemu niż handlować cudzym?

    Centrum Clima to handlowy twór , kóry właśnie zabiera polskimrobotnikom prace . Od lat tylko importuje. Gratulacje za tworzenie miejsc pracy!.

  • Zdrowsze powietrze

    A kto broni produkowąć u naszym tak dobre anemostaty. Przecież przez izraelski anemostat wchodzi najlepsze powietrze, to od b. dawna wiadomo.