Regulacja dopływu świeżego powietrza przy nowych, praktycznie hermetycznych oknach, jest możliwa tylko przy zastosowaniu pasywnego urządzenia nawiewnego, jakim jest nawiewnik okienny.

Nawiewnik okienny PO 400
We współczesnym budownictwie na szczególną uwagę zasługuje kwestia sprawnej wymiany powietrza. Problemy związane z wentylacją, które pojawiają się z zastosowaniem szczelnej stolarki drzwiowej i okiennej, nie są możliwe do rozwiązania za pomocą starych sposobów, gdzie powietrze przedostawało się poprzez liczne nieszczelności w stolarce okna. Regulacja dopływu świeżego powietrza przy nowych, praktycznie hermetycznych oknach, jest możliwa tylko przy zastosowaniu pasywnego urządzenia nawiewnego, jakim jest nawiewnik okienny.

Nawiewnik okienny jest urządzeniem, które zapewnia stały i kontrolowany nawiew świeżego powietrza, do różnego typu pomieszczeń. Nawiewnik taki możemy stosować: w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, biurach i innych pomieszczeniach, montując go na ramie okiennej. Szczególnie przydatny jest w miejscach, gdzie istnieje ciągłe zapotrzebowanie na świeże powietrze. Nawiewnik praktycznie likwiduje konieczność otwierania okien, zapewniając przy tym stały i kontrolowany dopływ świeżego powietrza. Zapobiega on powstawaniu przeciągów, tłumi hałas dobiegający z ulicy oraz ogranicza nadmierne przechładzanie pomieszczeń w okresie zimowym.

Specjalnie opracowana konstrukcja nawiewnika PO 400 zapewnia łatwość obsługi, a wbudowany filtr przeciwpyłowy gwarantuje dostarczanie do pomieszczenia czystego powietrza.

Nawiewnik PO 400 posiada:
- daszek zewnętrzny - chroni przed przeniknięciem wody z zewnątrz, dodatkową zaletą jest wbudowana ochrona przed owadami;
- filtr - chroni przed kurzem i brudem, dodatkowo zatrzymuje nadmierną wilgoć i zmniejsza hałas napływający z ulicy;
- wewnętrzną kratkę z regulacją - pozwala regulować przepływ i kierunek powietrza.