Specjalne pokazy naukowe, nowe stanowiska do przeprowadzania doświadczeń i tajemniczy lejek grawitacyjny - takie atrakcje będą czekały 9 stycznia na gości Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W ten sposób placówka dołączy do grającej tego dnia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Naukowo dla WOŚP w gdyńskim
WOŚPW niedzielę 09.01 odwiedzający Experyment będą mogli po raz pierwszy po przerwie noworocznej zobaczyć odświeżoną i wzbogaconą o nowe stanowiska interaktywne wystawę. Przygotowano również specjalne pokazy naukowe "Najważniejsze odkrycia w historii ludzkości. Na wesoło", które w niekonwencjonalny sposób wprowadzą zwiedzających w świat nauki. Pokazy odbędą się o godz. 11, 13 i 15.

Podczas 19 Finału WOŚP wstęp do Centrum Nauki Experyment jest bezpłatny. Na osoby, które zechcą wesprzeć Orkiestrę będzie czekał specjalny lejek grawitacyjny, czyli największa w Trójmieście puszka Wielkiej Orkiesty.

Centrum Nauki Experyment jest pracownią doświadczalną dla odkrywców-amatorów, w którym mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty poznając prawa fizyki i przyrody. Eksponaty skupione wokół 5 grup tematycznych poruszają zagadnienia związane z funkcjonowaniem środowiska, człowieka, optyką, dźwiękami i fizyką. www.experyment.gdynia.pl

Źródło: PAP - Nauka w Polsce