Data rozpoczęcia
2012-06-22
Data zakończenia
2012-06-22
Miejsce
Schaffhausen

„Naturalne czynniki chłodnicze - wzrost znaczenia, mądre działanie, rozwój” to temat III konferencji organizowanej przez eurammon, europejskie stowarzyszenie na rzecz naturalnych czynników chłodniczych.

Już po raz trzeci eurammon zaprasza na konferencję poświęconą finansowym i ekologicznym zaletom naturalnych czynników chłodniczych. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2012 roku w Szwajcarii, w ośrodku Klostergut Paradies pod Schaffhausen (na północ od Zurychu). Podczas sympozjum prowadzonego w języku angielskim, zostaną zaprezentowane przykłady udanego zastosowania naturalnych czynników chłodniczych. W tegorocznej dyskusji szczególny nacisk zostanie położony na kwestię chłodnictwa w supermarketach i przemyśle spożywczym. Poruszony zostanie również temat wykorzystania naturalnych czynników chłodniczych poza Europą, zilustrowany na przykładzie Bliskiego Wschodu, a w szczególności państw Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

„Zainteresowanie naturalnymi czynnikami chłodniczymi znacznie wzrosło w ostatnich latach- wymuszone zwłaszcza przez ocieplenie klimatu i coraz większy nacisk na ochronę środowiska, jak również cięcie kosztów i potrzebę oszczędzania energii. Słuchacze będą mieli możliwość uzyskania informacji na ten temat. Między innymi pokazuje to działania przedsiębiorstw wyraźnie integrujących technologię chłodniczą z ich polityką dotyczącą środowiska, a także planowanie i realizację różnych zastosowań naturalnych czynników chłodniczych.”
- uważa Mark Bulmer, członek zarządu eurammon. „Chcemy stworzyć możliwość dyskusji na najwyższym poziomie pomiędzy użytkownikami, projektantami, inżynierami systemów i innymi zainteresowanymi stronami. Podkreślając wydajność energetyczną i bezpieczeństwo ekologiczne urządzeń wykorzystujących naturalne czynniki chłodnicze, pokazujemy, że taka inwestycja jest opłacalna”.

Udział w konferencji obejmuje również spotkanie integracyjne wieczorem 21 czerwca, dzień przed głównym panelem. Będzie to dobra okazja aby poznać się wzajemnie i wymienić doświadczeniem profesjonalistów. Plan konferencji, włącznie z formularzem rejestracji dostępne są na stronie www.eurammon.com, a wszelkie pytania należy kierować na adres aline.lazar@vdma.org. Opłata za uczestnictwo wynosi 250 euro.

Źródło: ''