Popularyzacja pomp ciepła, jako alternatywnej metody ogrzewania, promocja własnej oferty produktowej oraz inteligentnych rozwiązań w budownictwie – to główne wyzwania, z jakimi firma NATEO postanowiła zmierzyć się podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma.

Nateo z pompami ciepła na Budmie
Firma przedstawiła zwiedzającym poznańskie targi pełną ofertą produktową. Na stanowisku zaprezentowano pompy typu SmartPLUS, SmartVEGA oraz GEMINI – a więc zarówno te przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego, jak i dużych obiektów: budynków wielorodzinnych, zakładów produkcyjnych i przemysłowych, szkół czy szpitali.

- Jak do tej pory liderami w wykorzystywaniu pomp ciepła były w Polsce klasztory, parafie czy hospicja - mówi Piotr Słaby z firmy NATEO – W Skandynawii taki system ogrzewania posiadają dwa na trzy nowe domy, w Niemczech i Francji połowa, natomiast w naszym kraju jedynie co trzechsetny. Rynek wciąż ma więc przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dysponujemy już nowoczesnymi produktami i jesteśmy w stanie rywalizować z zachodnimi liderami w branży. Jedną z podstawowych barier utrudniających dynamiczny rozwój rodzimego rynku, jest niestety brak wiedzy i świadomości klientów na temat samej technologii. Warto nad tym pracować m.in. przy okazji targów branżowych – dodaje Słaby.

NATEO na Budma 2011
Dowodem świadczącym o rosnącym zapotrzebowaniu na pompy ciepła była frekwencja na stanowisku NATEO. W poszukiwaniu informacji, porad oraz produktów, odwiedzali je licznie zarówno inwestorzy indywidualni, jak i deweloperzy oraz przedstawiciele uczelni wyższych.

Dom inteligentny

W trakcie Budmy swoją premierę miał również nowy projekt firmy NATEO – „idom24.pl Inteligenty dom”. W ramach przedsięwzięcia opracowany został system integrujący ze sobą wszystkie instalacje znajdujące się w budynku. Pozwala on na sterowanie i zarządzanie m.in. instalacją centralnego ogrzewania i kotłownią, wentylacją, klimatyzacją oraz rekuperacją, ale także urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi, systemem alarmowym, monitoringiem i oświetleniem. W ramach przyjętych rozwiązań, automatyką budynku można sterować poprzez przeglądarkę www, tablety, panele ścienne z ekranem dotykowym, telefon komórkowy, pilota oraz standardowe włączniki elektryczne.

- Obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania projektu, w najbliższym czasie będzie on systematycznie rozwijany i poszerzany o nowe moduły oraz funkcjonalności – informuje Piotr Słaby – Nasza nowa oferta jest skierowana m.in. do właścicieli domów jednorodzinnych, ale także hoteli czy restauracji – nie tylko nowych, ale także już istniejących.NATEOFirma NATEO Sp. z. o.o. powstała w 1991 roku i jest jednym z najstarszych polskich przedsiębiorstw produkujących pompy ciepła. Firma od niemal 20 lat specjalizuje się w produkcji i dystrybucji ekologicznych systemów grzewczych. Posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków wielorodzinnych, dużych obiektów przemysłowych, zakładów produkcyjnych a także szpitali, szkół i obiektów sakralnych. Uzupełnieniem oferty NATEO są usługi projektowe oraz produkcja nowoczesnych układów elektronicznych: sterowników, systemów łagodnego startu oraz kart rozszerzeń do komputerów przemysłowych.