Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła i ile można zaoszczędzić dzięki takiej inwestycji – m.in. o tym rozmawiali specjaliści firmy NATEO z klientami i zwiedzającymi tegoroczne targi POLEKO.

NATEO jest jednym z najdłużej działających na polskim rynku producentów pomp ciepła. Podczas tegorocznej edycji targów firma zaprezentowała przede wszystkim ofertę skierowaną do inwestorów i klientów indywidualnych.W specjalnym samochodzie demonstracyjnym, wykorzystywanym na co dzień przez dystrybutorów i przedstawicieli firmy, zwiedzający mogli przyjrzeć się z bliska i poznać zasady działania pomp typu SmartPLUS oraz SmartVega, przeznaczonych m.in. do ogrzewania domów jednorodzinnych.
- Mimo niepodważalnych zalet i korzyści wynikających z zastosowania pomp ciepła, wciąż jest to rozwiązanie mało popularne w naszym kraju, m.in. z uwagi na brak wystarczającej wiedzy na temat samej technologii – mówi Andrzej Śliwak, dyrektor ds. operacyjnych w firmie NATEO – O ile w Szwecji z takiego sposobu ogrzewania korzysta około 70% gospodarstw domowych, o tyle w Polsce mniej niż 1%. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z okazji, jaką dają targi i nie tylko pokazać konkretne produkty z naszej oferty, ale także przybliżyć wszystkim odwiedzającym ideę, zasady funkcjonowania oraz możliwości zastosowania pomp ciepła. Zainteresowani Klienci, mogli zapoznać się ze szczegółowymi prezentacjami i kalkulacjami opłacalności inwestycji, a także porozmawiać z ekspertami NATEO.
Firma przygotowała także materiały informacyjne dot. pomp ciepła dużej mocy, znajdujących zastosowanie m.in. w obiektach przemysłowych, zakładach produkcyjnych, czy szpitalach.

Okazją do poszerzenia wiedzy na temat możliwości wykorzystania energii odnawialnej były także liczne wydarzenia towarzyszące tegorocznej edycji targów m.in. cykl spotkań Glob Pełen Energii oraz Forum Czystej Energii.

O NATEO

Firma NATEO Sp. z. o.o. powstała w 1991 roku i jest jednym z najstarszych polskich przedsiębiorstw produkujących pompy ciepła. Firma od niemal 20 lat specjalizuje się w produkcji i dystrybucji ekologicznych systemów grzewczych. Posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków wielorodzinnych, dużych obiektów przemysłowych, zakładów produkcyjnych a także szpitali, szkół i obiektów sakralnych. Uzupełnieniem oferty NATEO są usługi projektowe oraz produkcja nowoczesnych układów elektronicznych: sterowników, systemów łagodnego startu oraz kart rozszerzeń do komputerów przemysłowych.