Innowacyjny produkt firmy aereco – niskociśnieniowa nasada kominowa VBP otrzymała Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2004. Niskociśnieniowa nasada kominowa VBP jest nowoczesnym, energooszczędnym urządzeniem skutecznie usuwającym powietrze z pomieszczeń.


Firma aereco mając na uwadze problemy wynikające z nieskutecznego działania wentylacji grawitacyjnej oraz konieczność oszczędzania energii opracowała i opatentowała niskociśnieniową nasadę kominową VBP.
Nasada VBP jest urządzeniem skutecznie usuwającym powietrze w ilości do 250 m3/h. Urządzenie wytwarza podciśnienie w zakresie od 8 do 20 Pa. Wartości te pozwalają na skuteczne wentylowanie kilku pomieszczeń. Parametry nasady sprawiają, że uzyskane wielkości podciśnienia oraz prędkości przepływu powietrza, są charakterystyczne dla wentylacji naturalnej. Dzięki temu układ pracuje w sposób bardzo cichy. Ogromną zaletą jest zapewnienie odpowiedniego podciśnienia przez cały rok, a nie tylko w zimie jak przy tradycyjnej instalacji wentylacji grawitacyjnej.
Dążąc do jak najmniejszego zużycia energii zaprojektowano silnik, którego zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi ok. 11 W.
Wyzwaniem dla projektantów nowego urządzenia okazało się, oprócz poszukiwania odpowiedniego silnika, stworzenie specjalnego kształtu korpusu i łopatek wentylatora zapewniającego jak najmniejsze opory przepływu. Dzięki temu, w przypadku awarii nasady możliwe jest wentylowanie pomieszczeń w sposób grawitacyjny.


Niskociśnieniowa nasada kominowa VBP jest głównym elementem systemu wentylacji hybrydowej który powstał w ramach europejskiego projektu RESHYVENT.
Zakłada on stworzenie czterech różnych rozwiązań łączących zalety wentylacji grawitacyjnej, takie jak niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne oraz cicha praca, ze skutecznością i niezawodnością wentylacji mechanicznej.
Zastosowanie nasady VBP z elementami wentylacji higrosterowanej (nawiewniki, kratki) pozwala skutecznie wentylować pomieszczenia, dostosowując ilość powietrza do aktualnych potrzeb.
W system wentylacji hybrydowej mogą być wyposażone zarówno nowe jak i remontowane budynki. W związku z tym, iż układ może wykorzystywać istniejące kanały grawitacyjne, niskociśnieniowe nasady kominowe VBP doskonale sprawdzają się w przypadku modernizacji instalacji wentylacyjnych.
Więcej o VBP w artykułach:
Wentylacja hybrydowa – komfort i oszczędność energii
Nasada VBP - wentylacja hybrydowa
lub na stronie: www.aereco.com.pl

Źródło: ''

Komentarze

  • Co z BUDMA - Instalacje?

    Czyż nie mamy BYDMA- Instalacje w kwietniu 2004 roku?. Dlaczego firma wpycha sie tylnimi dzrwiami na targi budowlane - i tam podczas braku konkurencji INNYCH firm - stara sie pokazać niby "nowinki" Bardzo nieładnie, nieładnie.... Założę sie ,że już na prawdziwych targach instalacyjnych , gdzi ejest cąła konkurencja- dostaną ...ale tylko upominek od gospodarza targów.
    ps
    wracajac do samego nagrodzonego wyrobu - na pewno nie jest to NIC nowego i wiele firm prtodukuje podobne wyroby (wywietrzaki). Widzimy marketingowe PARCIE na markę...