Dzięki firmie Rekuperatory.pl na polskim rynku dostępna jest już najnowsza generacja rekuperatorów przeciwprądowych przeznaczonych do budownictwa jedno- i wielorodzinnego: CA 350 w wersjach Basic, Luxe i entalpicznej oraz CA550 w wersjach Luxe oraz entalpicznej. Oprócz bardzo wysokich parametrów odzysku ciepła, sięgających powyżej 95%, zużycie energii tych urządzeń porównywalne jest z energooszczędną żarówką: na pierwszym biegu rekuperator CA 350 zużywa zaledwie 6W!
Czy Twój rekuperator zużywa tylko 6W?

Rekuperator jak… żarówka energooszczędna

Tak znaczną redukcję zużycia prądu uzyskano dzięki zastosowaniu nietypowych wentylatorów na prąd stały wyposażonych w unikatowe wirniki, skonstruowane przez specjalistów holenderskiej firmy J.E.Storkair. Zużycie prądu w takich wentylatorach jest niższe o ponad 40% w porównaniu z wentylatorami na prąd zmienny, stosowanymi do tej pory w większości modeli rekuperatorów. Okazuje się, że roczny koszt użytkowania rekuperatora CA350 zainstalowanego w standardowym domowym systemie wentylacyjnym zaprojektowanym przez specjalistów Rekuperatory.pl zazwyczaj nie przekracza 100-150 złotych!
W przeciwieństwie do innych rekuperatorów koszty eksploatacyjne systemu wentylacyjnego nie rosną w okresie zimowym: rekuperatory domowe CA350 oraz CA 550 nie wymagają stosowania elektrycznych nagrzewnic wstępnych, znacznie redukujących oszczędności uzyskiwane dzięki zastosowaniu rekuperacji. Unikatowy system antyzamrożeniowy zapewnia skuteczną pracę systemu wentylacyjnego nawet przy temperaturach sięgających poniżej minus 17°C, ze zminimalizowanym ryzykiem oszronienia wnętrza wymiennika.
System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oparty na rekuperatorze CA350 oraz CA550 zapewni nie tylko skuteczną wentylację i świeże powietrze, nie tylko odzysk ciepła na poziomie 96% ale także zabezpieczy dom przed niepożądanymi owadami – muchami czy komarami.
Standardowo każdy z modeli wyposażony jest w automatyczny bypass oraz elektroniczny sterownik pozwalający między innymi na niezależne programowanie wydajności obu wentylatorów – nawiewnego oraz wywiewnego. Modele Luxe oraz entalpiczne przystosowane są do współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła – sterują pracą przepustnicy automatycznej obsługującej GWC. Urządzenia mogą być sterowane za pomocą przełącznika 3-stopniowego lub elektronicznego panelu dotykowego ComfoControl EASE lub Comfo Control LUXE (do 7 biegów). Opcjonalnie rekuperatory mogą być obsługiwane za pomocą sterownika bezprzewodowego. Model CA550 może być również wyposażony w system ARTIC - chłodzący powietrze w domu.

Rekuperatory.pl - dostępne modele central wentylacyjnych:
Rekuperator CA 140
- przeznaczony do niewielkich domów oraz mieszkań w budynkach wielorodzinnych, wymiennik przeciwprądowy, sprawność: 94%, wentylatory na prąd stały, wydajność do 150m³/h

Rekuperator CA 350
w wersjach BASIC, LUXE oraz ERV – przeznaczony do domów jednorodzinnych, wymiennik przeciwprądowy, sprawność: 95,9%, wentylatory na prąd stały, wydajność do 380m³/h

Rekuperator CA 550
w wersjach LUXE oraz ERV – przeznaczony do większych domów jednorodzinnych oraz niewielkich biur, banków czy pomieszczeń użyteczności publicznej. Wymiennik przeciwprądowy, sprawność 95,9%, wentylatory na prąd stały, wydajność do 560m³/h
Pełna oferta firmy Rekuperatory Sp z o.o. znajduje się na stronie www.rekuperatory.pl
Artykuł pobrano z: www.budujemydom.pl