Nagroda przyznawana jest prze europejskie stowarzyszenie Eu.Bac (tłum. the European Building Automation and Controls Manufacturers Association), natomiast produkt living connect® stanowi flagowy elektroniczny termostat z serii living by Danfoss.

Najwyższa ocena A+ dla termostatów Danfoss living connect® za energooszczędność w systemie certyfikującym eu.bac
Living by Danfoss
Audyt eu.bac został przeprowadzony w 2013 roku i polegał na ocenie systemu automatyki budynku w kontekście jego energooszczędności i jakości. W przeprowadzonym badaniu termostaty living connect® osiągnęły imponujący wynik 0.4 punktu za dokładność sterowania (CA). Wysoka zgodność temperatury z zadanymi wartościami jest nie tylko kluczowym elementem efektywności energetycznej, lecz także wysokiego potencjału oszczędności energii – dwóch najważniejszych cech serii elektronicznych termostatów living by Danfoss.

Certyfikat eu.bac jest dowodem efektywności energetycznej produktów Danfoss, dlatego jesteśmy dumni, że możemy sprostać rosnącym oczekiwaniom naszych klientów w zakresie jakości oraz efektywnego wykorzystania energii w budynkach. Nasi klienci z większą świadomością będą mieli szansę wybierać najlepsze i najbardziej energooszczędne produkty. Otrzymany certyfikat jest tym bardziej ważny, że stawia nas w gronie liderów w zakresie energooszczędnych rozwiązań, które pozwalają optymalizować zużycie energii” - mówi Andrzej Kramer, Wiceprezes i szef Danfoss Residential Heating, jednej z czterech jednostek biznesowych Danfoss Heating Solutions.

Seria elektronicznych termostatów living by Danfoss przenosi termostaty grzejnikowe w nową erę, a ich cechy dają szereg nowych właściwości. Przez wybór living connect®, klienci zyskują dostęp do bezprzewodowej komunikacji, która pozwala na kontrolę ogrzewania z jednego centralnego punktu w domu. Nie ma potrzeby, aby każdy termostat był programowany indywidualnie, można tego dokonać za pomocą panelu centralnego Danfoss Link™ CC. System regulacji bezprzewodowej Danfoss Link™ oferuje również możliwość zarządzania innymi źródłami ciepła takimi, jak: wodne czy elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Certyfikat
Odwiedź www.living.danfoss.pl aby dowiedzieć się więcej o termostatach living by Danfoss

Inteligentne elektroniczne termostaty Danfoss pozwalają obniżyć koszty ogrzewania o 23%.

living by Danfoss, nowoczesna seria termostatów, ułatwia precyzyjną regulację i kontrolę ogrzewania w domu. Elektroniczny wyświetlacz pozwala na ustawienie dokładnej, pożądanej temperatury w pomieszczeniu, pozwalając tym samym uzyskać optymalny komfort cieplny.

Wymiana starszych termostatów na elektroniczne, to dodatkowe oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Aachen, potwierdziły że wymiana tradycyjnych termostatów na elektroniczne pozwala obniżyć koszty ogrzewania o 23%.

living eco® jest termostatem, który prezentuje szereg nowych funkcji. Elektroniczny wyświetlacz z przodu termostatu, umożliwia w łatwy sposób zmienić temperaturę lub wybrać jeden z dwóch fabrycznie zainstalowanych programów: jeden obniżający temperaturę w czasie nocy lub drugi obniżający temperaturę również w czasie tygodnia pracy, gdy nie ma nikogo w domu. Co więcej, termostat ten wyczuwa nagły spadek temperatury, charakterystyczny dla wietrzenia pomieszczenia i przymyka zawór, tym samym redukując straty energii.

Bezprzewodowa kontrola w całym domu
living connect® jest zdalnie programowalnym elektronicznym termostatem, który oprócz funkcji living eco jest bezprzewodowo sterowany przez panel centralny Danfoss Link. Umożlwia to kontrolę wszystkich grzejników z jednego miejsca w domu.

Więcej o elektronicznych termostatach www.living.danfoss.pl