Termometr o symbolu IR 201 z pewnością jest jednym z najmniejszych, dostępnych na rynku termometrów odległościowych (tzw. laserowych).IR 201 posiada szeroki zakres temperatur: od -50 do + 270oC, dzięki czemu doskonale nadaje się do zastosowania przy pomiarach temperatur zarówno niskich, jak i wysokich.
Technologia bezdotykowa idealnie sprawdza się zwłaszcza przy pomiarach temperatury obiektów trudno dostępnych oraz niebezpiecznych w kontakcie (np. elementów elektrycznych).
Termometr wyposażony jest w laserowy wskaźnik, ułatwiający precyzyjne nakierowanie na cel. Posiada pamięć temperatury maksymalnej oraz wskaźnik przekroczenia zakresu temperatur. Oszczędność baterii zapewnia funkcja automatycznego wyłączania.
IR 201 umożliwia pomiar w dwóch jednostkach (oC, oF), z dokładnością ±2,5 % i skokiem 0,10. Dzięki swoim małym rozmiarom jest urządzeniem niezwykle poręcznym, a pasek do umocowania na nadgarstku zabezpiecza przed przypadkowym upuszczeniem.
Producentem urządzenia jest amerykańska firma Extech Instruments, specjalizująca się w produkcji elektronicznych przyrządów pomiarowych.
Dystrybucja w Polsce: Wigmors