Aspen Systems wyprodukował najmniejszą i najlżejszą rotacyjną sprężarkę przeznaczoną do dla systemów chłodniczych, jaka kiedykolwiek powstała.


Mini sprężarki Aspen są przeznaczone do podłączenia do zasilania 24V DC i pracy z czynnikiem chłodniczym R134a. Rozmiar, waga i trwałość tego minikompresora czynią go idealnym do przenośnych systemów z zastosowaniem telefonów komórkowych, w tym:
- Portable Cooling Systems
- Miniature Refrigeration/Freezer Systems
- Thermally-Controlled Shipping Containers
- Electronics Cooling Systems
- Medical Imaging Equipment
- Beverage Cooling
- Mini-Chilled Water Systems
Sprężarka jest cicha i charakteryzyje się małym zużyciem energii. Działa w warunkach, gdy bateria, pojazd lub energia słoneczna jest źródłem prądu elektrycznego. Kompresor zapewnia kompaktową moc, precyzję sterowania i niepowtarzalną elastyczność. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na miniaturowe termiczne systemy zarządzania.
Hermetyczne sprężarki obrotowe Aspen mogą być używane w jednostkach klimatyzacji, chillerach i komercyjnych systemach chłodniczych. Ze względu na swoje niezwykłe parametry wagi i wielkości, mogą być stosowane w ruchomych lub przenośnych systemów przy użyciu baterii lub zasilania z pojazdu. Ze względu na niskie zużycie energii, są bardzo odpowiednie dla małych stacjonarnych zastosowań, takich jak chłodzenie komponentów elektronicznych.
Waży około 1,3 kg.Więcej: www.aspensystems.com/minicompressor