Zaletą nagrzewnic jest szybkie ogrzewanie pomieszczeń - nawet źle ocieplonych lub otwartych. Nagrzewnica, poprzez nadmuch gorącego powietrza, tworzy termoobieg. Kierując strumień ciepłego powietrza w odpowiednią stronę, możemy wykorzystać również wyższą temperaturą z górnej części pomieszczenia, kierując je w dół.

Firma Bart Import Poland to wiodący producent i dystrybutor nagrzewnic gazowych i olejowych na rynku polskim, posiadający w swojej ofercie dwie linie produktów w zakresie nagrzewnic mobilnych, a także nagrzewnice stacjonarne i wiszące. Wysokie ciśnienie w inoxie W segmencie olejowych nagrzewnic mobilnych najważniejszym atrybutem, zarówno nagrzewnic wymiennikowych, jak i bezwymiennikowych jest system wtrysku paliwa SHI (Single High Injection). Poprzez odejście od nagrzewnic z kompresorem mamy do czynienia nie tylko z urządzeniem trwalszym, zdecydowanie mniej awaryjnym, ale również lepszym technologicznie i bardziej wydajnym. Zastępując kompresor pompą paliwa, osiągamy znakomite rezultaty w zakresie przepływu powietrza. Porównując urządzenie niskociśnieniowe z kompresorem do nagrzewnicy wysokociśnieniowej z systemem SHI, przy podobnej mocy nagrzewnicy i zbliżonym zużyciu paliwa osiągamy niemal dwukrotnie większy przepływ powietrza, a co za tym idzie, szybciej i taniej ogrzewamy pomieszczenie!


Zarówno olejowe, jak i gazowe urządzenia w segmencie nagrzewnic mobilnych oferowane są w wersji Steel mobile ze stali nierdzewnej. Jest to niezwykle istotny atrybut, gdyż często zdarza się, iż nagrzewnice są poddane działaniu wilgoci lub innych niekorzystnych czynników zewnętrznych prowadzących do skorodowania obudowy, a w konsekwencji uszkodzenia urządzenia. Nagrzewnice olejowe często umieszczane są bowiem na zewnątrz pomieszczeń, gdy ciepłe powietrze wprowadzone jest do pomieszczenia kanałem. Natomiast nagrzewnice gazowe często wykorzystywane są w szklarniach i tunelach foliowych, gdyż przy spalaniu paliwa wydziela się CO2 potrzebny do wzrostu roślin. Włączysz i grzeje Bardzo istotną zaletą olejowych i gazowych nagrzewnic mobilnych oferowanych przez Bart Import Poland jest ich kompaktowość.


Klient otrzymujący mobilną nagrzewnicę olejową musi tylko zalać olejem zbiornik umieszczony pod wymiennikiem cieplnym, podłączyć wentylator do prądu i włączyć nagrzewnicę. Urządzenie samoczynnie załączy palnik, a przy zastosowaniu termostatu samoczynnie go wyłączy po osiągnięciu żądanej temperatury w pomieszczeniu. Podobnie jest w przypadku nagrzewnic gazowych - nagrzewnica dostarczana jest w zestawie z wężem i reduktorem, dzięki czemu użytkownik musi jedynie podłączyć butlę LPG oraz zasilanie wentylatora i nagrzewnica jest gotowa do pracy. Kompaktowość i łatwość w obsłudze jest szczególnie istotna, gdy zachodzi nagła potrzeba szybko ogrzać jakieś pomieszczenie podczas zimowych mrozów. Z wentylatorem promieniowym
Jeśli do ogrzania mamy halę o dużej kubaturze lub zachodzi konieczność rozprowadzenia gorącego powietrza do wielu pomieszczeń, należy rozpatrzyć propozycję z segmentu nagrzewnic stacjonarnych. Ta propozycja również ma szereg niepodważalnych atutów. Po pierwsze, wszystkie olejowe i gazowe urządzenia stacjonarne typu Pegasus i Hercules mają wentylatory promieniowe, czego efektem jest dużo lepszy niż w przypadku wentylatorów osiowych o podobnych parametrach spręż powietrza i możliwość podłączenia dłuższych przewodów rozprowadzających ogrzane powietrze. Klient ma do wyboru niezwykle szerokie spektrum mocy – od 35 do 650 kW! Wszystkie obudowy nagrzewnic stacjonarnych są wykonane ze stali nierdzewnej, a ich komory spalania ze stali żaroodpornej. Bart Import Poland oferuje wszystkie olejowe i gazowe nagrzewnice stacjonarne z odpowiednim palnikiem na gaz LPG, gaz ziemny lub olej, dzięki czemu klient nie traci czasu ani pieniędzy na dobór i konfigurację urządzenia. Dodatkowo modele Pegasus posiadają w zestawie obrotowy konfuzor gorącego powietrza.


Optymalne wiszące Gorące powietrze unosi się w górę. Aby zoptymalizować termoobieg, należy to ciepło zbijać w dół pomieszczenia. Biorąc także pod uwagę, iż nie zawsze istnieje możliwość "postawienia" nagrzewnicy z prozaicznej przyczyny braku miejsca w pomieszczeniu, firma Bart Import Poland wprowadziła do swojej oferty olejowe i gazowe wiszące nagrzewnice powietrza typu Sirio. Główne atrybuty to obudowa ze stali nierdzewnej, możliwość konfiguracji zarówno z palnikiem olejowym, jak i gazowym oraz możliwość wyboru rodzaju wentylatora - wersja z wentylatorem osiowym dla urządzenia przeznaczonego do pracy na powietrzu obiegowym oraz wersja z wentylatorem promieniowym, gdy zachodzi konieczność podpięcia kanałów gorącego powietrza. Podobnie jak w przypadku nagrzewnic stacjonarnych, nagrzewnica Sirio oferowana jest w zestawie z palnikiem zewnętrznym. Reasumując, należy podkreślić, iż oferta nagrzewnic Bart Import Poland wprowadza wysokie standardy w zakresie nagrzewnic olejowych i gazowych poprzez zastosowanie systemu wtrysku paliwa w olejowych nagrzewnicach mobilnych. Pełna gama produktów w tym segmencie oferowana jest w obudowie ze stali nierdzewnej. Szeroki wachlarz proponowanych urządzeń w omawianym zakresie pod względem mocy i rodzaju urządzenia pozwala klientowi swobodnie dobrać najbardziej odpowiednią wersję dla swoich potrzeb. Autor: BartŁomiej Araszkiewicz Źródło: BART Import Poland