Konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu” organizowany był w ramach programu edukacyjnego kampanii Warszawskie Ciepło, skierowanego do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Do organizatorów napłynęło niemal 70 prac z ponad 50 szkół. Nadesłane plakaty prezentowały, jak dzieci widzą ciepło i jak można je oszczędzać. Trzecioklasiści wykazali się wyjątkową pomysłowością.

Nagrody w konkursie „Ciepło w moim domu” przyznane
Do programu edukacyjnego zgłosiło się ponad 50 szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i społecznych. Wszystkie otrzymały pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych, zawierające scenariusz dwugodzinnej lekcji oraz poradnik dla nauczyciela, zeszyty ćwiczeń i plakaty dla uczniów, a także broszury informacyjne dla rodziców.

Podczas zajęć programowych dzieci dowiadywały się, jak ciepło jest wytwarzane, jak dociera do naszych mieszkań i jakie są sposoby na jego skuteczne oszczędzanie. Ponadto, chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Ciepło w moim domu”. Każda klasa mogła zgłosić do konkursu jedną pracę, wyłonioną w wewnętrznym głosowaniu. Nadesłane plakaty były wykonane różnorodną techniką: od wyklejanek, poprzez malowanie farbami, po projekty bardziej zaawansowane, jak trójwymiarowy projekt pokoju. Prace spotkały się z uznaniem jury. Ich poziom był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców trudny.

W pierwszej selekcji wybrano 20 prac, które przeszły do ścisłego finału. Spośród nich na początku maja br. jury konkursu wyłoniło trzy najlepsze prace, a czterem przyznano nagrody wyróżnienia. Dla zwycięskich szkół przewidziano vouchery na pomoce edukacyjne, a wyróżnione klasy pojadą na wycieczki do elektrociepłowni. Ponadto, autorzy najlepszych prac otrzymają teatrzyki kukiełkowe, a ich koledzy z klasy nagrody-upominki. Na stronie internetowej www.warszawskiecieplo.pl można obejrzeć wszystkie 20 prac, które zakwalifikowały się do ścisłego finału.

Dzień dziecka z Warszawskim Ciepłem
Zakończeniem działań edukacyjnych Warszawskiego Ciepła skierowanych do najmłodszych będzie obecność podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka organizowanej 30 maja br. w Parku Agrykola przez Stołeczną Estradę. Miasteczko kampanii uświetni wystawa wszystkich prac trzecioklasistów. Nie zabraknie konkursów, a także takich atrakcji jak: malowanie koszulek, sadzenie kwiatków, projektowanie biżuterii i wielu innych.

Nagrodzone prace:
1. Aleksandra Krysiak, Szkoła Podstawowa nr 195
2. Wojciech Węgrzynowski, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12
3. Kamila Szyłejko, Szkoła Podstawowa nr 98

Wyróżnione prace (w kolejności alfabetycznej):
• Iza Baranowska, Zespół Szkół Specjalnych nr 92
• Pola Gil, Szkoła Podstawowa nr 168
• Karol Kozak, Szkoła Podstawowa nr 169
• Agata Sowa, Szkoła Podstawowa nr 16


Źródło: ''