W dniach 10-12 maja 2001 roku w Gdańsku odbyły się VIII Targi Energooszczędnego i Ekologicznego Ogrzewania, Wentylacji i Klimatyzacji CIEPŁO oraz VI Targi Energetyki i Ochrony środowiska ECOENERGIA.

Atrakcją tej imprezy był konkurs o Bursztynowy Medalion.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
• główną nagrodę dla firmy APATOR S.A. za opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu opomiarowania mieszkań;
• I wyróżnienie dla firmy DOSPEL za nowoczesne wentylatory dachowe i kominkowe;
• II wyróżnienie dla Fabryki Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych KONWEKTOR Sp. z o.o. za nowoczesny aparat grzewczo-wentylacyjny;
• III wyróżnienie dla Zakładu Pracy Chronionej EURO-WENT za wkłady kominowe i kominy izolowane do odprowadzania spalin z kotłów gazowych, olejowych i na paliwo stałe;
• Dyplom Honorowy dla Centrum Nowoczesnej Techniki Grzewczej VIESSMAN Sp. z o.o.

Komentarze

  • To jakiś horor

    To jakiś horor, towarzystwo wzajemnej adoracji. Czy istnieje energooszczędne ogrzewanie? Napewno nie!!! Zawsze musimy zapłacić za ciepło, które nam uciekło, czyli energooszczędna może być tylko izolacja i wentylacja. Ponieważ ilość wymian na osobę jest bardzo jasno określona to energooszczędna może być tylko wentylacja z odzyskiem ciepła. Organizatorom kasa przesłania rozum. Ogrzewanie może być tylko lepiej lub gorzej sterowalne [im mniejsze potrzeby ciplne tym bardziej sterowalne musi być ogrzewanie] Jak można na takie targi zapraszać i o zgrozo jeszcze nagradzać takie firmy jak np VISSEMAN?

  • cos tu nie gra

    nie bardzo rozumiem co ma na mysli autor komentarza piszac o firmie Wisseman - nie daje argumentow - jako obrona i argument tej firmy kilka szczegolow na temat np piecow olejowych - stopy stosowane sa najwyzszej jakosci i wytrzymalosci - temperatura gazow zostala obnizona do 40 oC - kondensacjia y wydajnosc bliska 98 % - przy tradycyjnym piecu z temp 200 OC - nie ma to nic wspolnego z oszczednoscia ?