9. kwietnia br. już po raz siódmy redakcja "Rynku Instalacyjnego" wręczyła statuetki MEDIUM firmom, które w szczególny sposób zabłysły na rynku instalacyjnym w ciągu ostatniego roku. Jedna z nich otrzymała nagrodę specjalną - samochód marki HYUNDAI.Podczas wieczornej gali w "Iglicy" Międzynarodowych Targów Poznańskich redaktor naczelny "Rynku Instalacyjnego" Bogusława Wiewiórkowska wręczyła pięć statuetek MEDIUM.
Szklane krople wody - bo taki kształt mają stauetki - przyznano w sześciu kategoriach. Tym razem jednak nie nagrodzono żadnej firmy w dziedzinie "Wodociągi i kanalizacja". Przyznano za to nagrodę specjalną, a wraz z nią samochód ciężarowy Hyundai oraz dwa dodatkowe wyróżnienia.


Lista firm - laureatów:
Wentylacja i klimatyzacja
- regulator DESIGO RX
prod. Siemens Building Technologies z Warszawy
Regulator DESIGO RX to proste urządzenie. Jego inteligencja polega na tym, że używane przez nie aplikacje mogą być zmieniane w zależności od preferencji użytkownika. Urządzenie to może sterować między innymi oświetleniem, klimatyzacją, a także np. żaluzjami w oknach. Dzięki jego zastosowaniu możemy uzyskać duże oszczędności energii np. w biurowcu urządzenie to będzie rzełączało klimatyzację na oszczędniejszy stan czuwania, gdy pracownicy wyjdą na przerwę na lunch czy wyjdą z pracy do domu.
Ciepłownictwo, ogrzewnictwo
- kocioł Aqua Plus
prod. Vaillant z Warszawy
Kocioł Aqua Plus jest urządzeniem innowacyjnym. Wyposażony w zasobnik o pojemności 20 l ma efektywność urządzenia z zasobnikiem 150-litrowym. W porównaniu do standardowych kotłów charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi gabarytami. Jego podstawową zaletą jest możliwość zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową jednocześnie kilku punktów. Nie jest to możliwe w przypadku standardowych dwufunkcyjnych kotłów wiszących, gdyż grozi to spadkiem temperatury.
Wyróżnienie
- pompa Wilo Stratos
prod. Wilo Polska z Raszyna
Na targach firma Wilo Polska pokazała najnowszą pompę obiegową generacji Wilo Stratos. Charakteryzuje się ona wysoką sprawnością jak również wysoką energooszczędnością. W stosunku do standardowych pomp nieregulowanych, elektornicznych zaoszczędzić można 80% emnergii elektrycznej. Wszystko dzięki zastosowaniu silnika zbudowanego w technologii ECM.
Gazownictwo
- system bezpieczeństwa instalacji gazowej
prod. Gazex z Warszawy
Aktywny system bezpieczeństwa instalacji gazowej składa się z trzech części: detektora gazu, centralki, czyli modułu sterującego pracą systemu oraz klapowego zaworu odcinającego.
Detektor gazu DEX ma atest europejski. Jego najważniejszym i najbardziej innowacyjnym elementem jest wymienny moduł czujnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu ułatwiona jest obsługa serwisowa detektora.
Centrala z kolei umożliwia niezależne sterowanie wieloma zaworami jednocześnie. Można ją zaprogramować tak, że wejdzie ona w stan alarmowy np. dopiero w momencie, gdy zadziałają dwa czujniki a nie tylko jeden.
Instalacje elektryczne
oraz
Nagroda specjalna

- Industry Guards
prod. Siemens z Warszawy
Industry Guards to cała gama produktów do ochrony urządzeń stosowanych w budownictwie mieszkaniowym czy w przemyśle.
Marketing i rozwój rynkowy
- Belos z Bielska-Białej
To firma z tradycjami - istnieje na rynku od ponad pięćdziesięciu lat. Jest to jedyny w Polsce producent osprzętu do wysokiego napięcia. Od niedawna firma zajmuje się produkcją osprzętu do linii niskiego napięcia z przewodami izolowanymi.
Wyróżnienie
- Vaillant z Warszawy
Na sukces firmy w tej kategorii wpłynęła zapewne zmiana systemu serwisowego, dobra współpraca z partnerami handlowymi oraz z serwisem, a także ciągłe zwiększanie sprzedaży.


Rynek Instalacyjny
04-161 Warszawa
ul. Komorska 10
tel./fax (0-22) 613 60 37, 673 17 37
e-mail: redakcja@rynekinstalacyjny.com.pl
www.rynekinstalacyjny.com.pl