Targi INSTALACJE to także miejsce rozstrzygnięcia konkursu MEDIUM Lider Instalacji, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Rynek Instalacyjny”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 kwietnia 2012 r., podczas konferencji Rynek Urządzeń Grzewczych zorganizowanej przez SPIUG – Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

Nagrody MEDIUM Lider Instalacji 2012 przyznane
W tym roku w konkursie MEDIUM Lider Instalacji wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

- kategoria ciepłownictwo, ogrzewnictwo, energooszczędność:

I nagroda – gazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS CRYSTAL firmy TERMET S.A. ze Świebodzic
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS CRYSTAL firmy Termet to urządzenie przeznaczone do instalacji c.o. i c.w.u., wykorzystujące technikę kondensacyjną dla osiągania sprawności do 108%. Może współpracować z systemami solarnymi, wspomagać pracę pomp ciepła i pracować w układach kaskadowych. Wymiennik ciepła z tłoczonej blachy nierdzewnej wykorzystuje technologię tzw. „zimnych drzwi”, zmniejszając straty ciepła do otoczenia i zwiększając sezonową sprawność kotła. Wbudowana energooszczędna pompa i palnik cylindryczny o niskiej emisji NOx (28,18 mg/kWh) powodują optymalne zużycie gazu. Oferowany jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej.- kategoria marketing i rozwój rynkowy firmy:

I nagroda – strategia marketingowa i działania rozwojowe firmy FERRO S.A. ze Skawiny
Grupa FERRO w 2010 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – był to jeden z najbardziej udanych debiutów małych spółek w pierwszej połowie tego roku. Dzięki temu przedsięwzięciu wkrótce pozyskała znaczące środki na kolejne inwestycje. Jednym z rezultatów napływu nowego kapitału była inwestycja w czeską spółkę NOVASERVIS A.S. Przejęcie spółki oraz związane z tym działania marketingowe umożliwiły otwarcie firmy na nowe rynki zbytu i umocniły jej pozycję rynkową, przez co stała się ona drugim najważniejszym graczem na rynku armatury w Polsce, oraz umożliwiły konkurowanie na rynku globalnym i spowodowały wzrost zaufania do marki.- kategoria wentylacja, klimatyzacja:

MEDIUM Lider Instalacji 2012wyróżnienie – Ergolid Eko firmy BORYSZEW ERG z Sochaczewa
ERGOLID EKO to niezamarzający płyn do instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, grzewczych, solarnych i pomp ciepła. Zastosowana technologia oparta na kwasach organicznych sprawia, że produkt jest ekologiczny, niekorozyjny, bakteriobójczy i długoletni. Jednymi z głównych składników nietoksycznego glikolu propylenowego są dodatki biobójcze, eliminujące rozwój życia biologicznego. Produkt ma zastosowanie również w przemyśle spożywczym, szpitalnictwie i wszędzie tam, gdzie cenione są ekologiczne aspekty wyrobu.

O Konkursie
Celem konkursu MEDIUM Lider Instalacji jest promocja najlepszych rozwiązań technicznych w branży instalacyjnej (medium – kropla wody – symbolizuje to, co doskonałe). Redakcja zwraca w ten sposób uwagę czytelników na najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące uzyskanie odpowiednich efektów ekonomicznych i przynoszące satysfakcję użytkownikom, a także na usługi i działania firm zasługujące na szczególne wyróżnienie. Zgłaszane do konkursu produkty i usługi oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele środowiska naukowego.

„Rynek Instalacyjny” to specjalistyczny miesięcznik informacyjno-techniczny od 19 lat obecny na rynku prasy branżowej związanej z instalacjami w budownictwie. Na łamach czasopisma prezentowane są najnowsze osiągnięcia techniczne i technologie z zakresu ogrzewnictwa i ciepłownictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa oraz wodociągów i kanalizacji. W każdym numerze publikowane są również informacje o aktualnościach w branży, nowościach technicznych, a także o szkoleniach i konferencjach branżowych. Wydawcą „Rynku Instalacyjnego” jest Dom Wydawniczy MEDIUM.