Redakcja miesięcznika „Rynek Instalacyjny” po raz kolejny przyznała nagrody MEDIUM Lider Instalacji. Zostały one wręczone podczas najważniejszego krajowego wydarzenia w branży instalacyjnej - Targów INSTALACJE 2010 w Poznaniu. Prezentacja laureatów odbyła się podczas uroczystości wręczania medali Międzynarodowych Targów Poznańskich, 27 kwietnia 2010 r.

Nagrody LIDER INSTALACJI przyznane!
Celem konkursu jest promocja najlepszych rozwiązań technicznych w branży instalacyjnej (medium – kropla wody – symbolizuje to, co doskonałe). Wyroby nagradzane tytułem LIDER INSTALACJI są prezentowane na łamach „Rynku Instalacyjnego”. Redakcja zwraca w ten sposób uwagę czytelników na najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące efekty ekonomiczne i przynoszące satysfakcję użytkownikom. Zgłaszane produkty oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele środowiska naukowego.

W tegorocznej edycji konkursu MEDIUM Lider Instalacji wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

ciepłownictwo, ogrzewnictwo
I nagrodakompaktowa centrala energetyczna Zehnder ComfoBox firmy ZEHNDER z Wrocławia

energooszczędność
I nagrodapompa ciepła Vitocal 242-G w zestawie z kolektorem słonecznym Vitosol 200-F firmy VIESSMANN z Wrocławia
wyróżnieniegazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS firmy TERMET ze Świebodzic

technologie
I nagrodaregulacja systemu hydraulicznego TA-SCOPE firmy IMI International z Olewna
wyróżnieniepompa do c.w.u Wilo-Star Z-NOVA firmy WILO z Raszyna

woda i kanalizacja
I nagrodarączka natrysku z wyświetlaczem LCD S130 firmy FERRO ze Skawiny


„Rynek Instalacyjny” to specjalistyczny miesięcznik informacyjno-techniczny, od 17 lat obecny na rynku prasy branżowej związanej z instalacjami w budownictwie. Na łamach czasopisma prezentowane są najnowsze osiągnięcia techniczne i technologie z zakresu ogrzewnictwa i ciepłownictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa czy wod-kan. W każdym numerze publikowane są również aktualności z branży, nowości techniczne i informacje o szkoleniach i konferencjach.
Wydawcą „Rynku Instalacyjnego” jest Dom Wydawniczy MEDIUM.