W dniach 26.04.–29.04. b.r. w Katowicach po raz szesnasty odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa TARGBUD 2001. Jest to największa w południowej Polsce impreza targowa branży budowlanej.

Honorowy patronat nad targami objął: Minister Rozwoju Regionalnego i Budownictwa Pan Jerzy Kropiwnicki oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Pan Piotr Mync.
W tegorocznej edycji targów uczestniczyło blisko 2.500 firm. Zaprezentowały się nie tylko przedsiębiorstwa rodzime, ale również goście z Belgii, Republiki Czeskiej, Hiszpanii, Niemiec i Włoch.
Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy zdecydowali się na branżowy podział firm. Ekspozycje firm usytuowane zostały w 8 pawilonach wystawowych. Prawie 1/3 firm biorących udział w targach zaprezentowała swoje stoiska na terenie zewnętrznym.
W ciągu czterech dni targowych odbyło się wiele imprez towarzyszących: sympozja, seminaria, pokazy własne firm oraz konkursy.
Miło nam poinformować iż firma METALPLAST Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór została nagrodzona podczas TARGBUD 2001 za cichobieżny wentylator dachowy typ WD c/s

Medal Międzynarodowych Targów
Katowickich
Złoty Kask – przyznany przez
Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa
Hit Budowlany – przyznany przez Izbę Budownictwa