Nadchodzi Era Słońca
Książka „Nadchodzi Era Słońca” prof. Macieja Nowickiego adresowana jest do czytelników interesujących się nowymi technikami i energetyką odnawialną, zwłaszcza energetyką słoneczną termiczną i fotowoltaiczną, polityków, dziennikarzy, ludzi decydujących o strategii energetycznej kraju, i energetyków.

Moment pojawienia się na rynku tej długo oczekiwanej książki pokrywa się z prowadzaną w Polsce i w całej Europie kampanią społeczną Europejskie Słoneczne Dni (ESD) promującą technologie energetyki słonecznej: kolektory słoneczne oraz moduły fotowoltaiczne i ich praktyczne wykorzystanie.

Według Pana Profesora Nowickiego jesteśmy obecnie świadkami postępu technologicznego w połączeniu z obniżaniem cen kolektorów słonecznych, jak i paneli fotowoltaicznych. W moim przekonaniu – dodaje Autor już w latach 2020 – 2025 technologie te będą w stanie konkurować cenowo z paliwami kopalnymi bez żadnych dopłat.

Pan Prof. Nowicki będzie również brał udział w panelu dyskusyjnym podczas V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej, które odbędzie się 18 kwietnia w Krakowie.

>>Zamówienie książki


Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej (EC BREC IEO)