Firma BSH Klima Polska Sp. z o.o., wyłączny przedstawiciel Schako w Polsce, w czerwcu br. zaprosiła projektantów, dealerów oraz przedstawicieli prasy branżowej na 4-dniowy wyjazd szkoleniowo-turystyczny.

Głównym punktem podróży byla wizyta w zakładzie SCHAKO KFT w Törörkbálintie na Węgrzech. W fabrycznym laboratorium, uczestnicy zapoznali się z działaniem i możliwościami nawiewników Schako. Bardzo widowiskowe i cenne zwłaszcza dla projektantów były próby dymowe, przedstawiające rzeczywisty sposób rozprowadzania strumienia powietrza przez nawiewniki. Podczas spotkania omówiono również działanie programu doboru urządzeń Schako.
Specjalistyczne szkolenie w zakresie doboru i działania produktów firmy Schako KFT zakończone zostało wręczeniem certyfikatów każdemu z uczestników spotkania.
Wycieczka była też okazją do zwiedzania Budapesztu, stolicy Węgier. Wszyscy pozostali pod urokiem pudapesztańskich kamienic, katedr, wzgórza zamkowego i mostów na Dunaju.
Firma Schako powstała 1928 r. Nazwa powstała od nazwiska wlaściciela (Schad) oraz miejscowości, w której istniał pierwszy zakład (Kolbingen). Firma Schako w pierwszym okresie działalności zajmowała sie produkcją narzędzi medycznych. Pierwsze urządzenia z zakresu techniki wentylacjyjnej i klimatyzacyjnej wyprodukowała w roku 1950. Obecnie w fabrykach Schako w Hiszpanii, Niemczech i na Węgrzech zatrudnionych jest ok. 450 osób. Schako zajmuje się głównie produkcją nawiewników, klap p.pożarowych i regulatorów przepływu.
Siedziaba firmy Schako w Törörkbálintie pod Budapesztem
Szkolenie prowadził p. Tomasz Ciągała z firmy BSH Klima Polska
Kolejno próby dymowe nawiewników typu: PIL (n. pulsacyjny), DQD-L (n. czterostronny ze stałymi łopatkami i perforacją), ZMD, SAR (n. wirowy do montażu w stopniach sal tatralnych, wykładowych, sportowych)

Padający deszcz nie pozbawił uczestników
wycieczki ochoty na zwiedzanie Budapesztu


Firma BSH KLIMA POLSKA Sp. z o.o. działa w Polsce od 1996 roku jako jedna z grupy firm BSH obecnych w Austrii, Czechach oraz na Węgrzech. Oprócz obsługi lokalnych rynków realizuje export do krajów Europy Wschodniej. Zajmuje się także doradztwem, doborem i dostawą urządzeń z zakresu wentylacji, klimatyzacji dla wyposażenia wszelkiego rodzaju obiektów począwszy od obiektów użyteczności publicznej poprzez handlowe, przemysłowe i mieszkaniowe. W ofercie posiada najwyższej klasy urządzenia renomowanych niemieckich i szwajcarskich dostawców takich jak HUBER & RANNER (centrale wentylacyjne, klimatyzacyjne), ORION (aparaty grzewczo-wentylacyjne), SCHAKO (nawiewniki, klapy p.pożarowe, regulatory przepływu), SUDLUFT (stropy i okapy kuchenne, czerpnie, wyrzutnie), TLT (wentylatory oddymiające, dachowe, osiowe, promieniowe, tunelowe, specjalne), TTL (kurtyny powietrzne). Strona firmowa: www.bsh.pl