"Muzyczne Lato LG" to cykl koncertów największych gwiazd polskiej muzyki pop i rock, które odbędą się w wakacyjne weekendy w Gdańsku. LG Electronics Polska jest głównym sponsorem imprezy. LGE spodziewa się, że pobity zostanie ubiegłoroczny rekord frekwencji na koncertach wynoszący ponad 300.000 osób.

"Muzyczne Lato LG 2002" to już druga edycja imprezy, która w ubiegłym roku podbiła serca mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz wczasowiczów. Wszyscy przychodzili na koncerty całymi rodzinami. W tym roku ponownie koncerty zaplanowane są na sobotnio-niedzielne weekendy przez cały lipiec i sierpień. Muzyczne lato LG odbywać się będzie na jednym z największych placów Gdańska przy Bramie Oliwskiej (d. Plac Zebrań Ludowych). Wśród zaproszonych zespołów znajdują się największe gwiazdy polskiego pop-rocka m.in. Kult, Golden Life, ONA, Wilki, Brathanki, a także legendarna grupa the Animals, która 7 lipca zainaugurowała serię koncertów.
Koncerty wsparte są szeroką kampanią informacyjną w radio Gdańsk, TVP3, prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20:00. Wstęp wolny.
LG Electronics (LGE) to międzynarodowy koncern obecny w 150 krajach na 5 kontynentach. Firma Istnieje od 1958 roku, kiedy to połączone siły firm Lucky Chemical Company oraz GoldStar Co. Ltd. dały początek koncernowi Lucky GoldStar Group. W 1995 nazwa koncernu została zmieniona na LG Group. Od tego momentu GoldStar zmienił nazwę na LG Electronics. W maju 1997 roku powstała firma LG Electronics Polska Sp.z o.o. z siedzibą w Warszawie, która oferuje na rynku polskim sprzęt AGD, RTV, sprzęt komputerowy, urządzenia sieciowe i klimatyzatory.
Lista koncertów: Muzyczne Lato LG

Komentarze