W dniach 23-25 kwietnia 2004 roku odbędzie się w Hali Torwar w Warszawie piąta, jubileuszowa edycja największych warszawskich targów budowlanych pod nazwą Targi Budowlane MURATOR EXPO Budowa, Remont, Dom 2004.Swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym, organizacje i stowarzyszenia oraz media. Do ich dyspozycji oddana zostanie nowoczesna powierzchnia wystawiennicza, o powierzchni blisko 5 000 m2 oraz teren wokół niej. Ekspozycja targowa będzie podzielona branżowo na sektory.

Tegoroczne Targi Budowlane Murator EXPO skrócą z pewnością drogę do własnego domu wszystkim, którzy o nim marzą, już go budują, wykańczają lub remontują. Program merytoryczny jubileuszowe edycji będzie koncentrować się wokół praktycznych porad dla indywidualnych inwestorów. Będziemy służyć im fachową wiedzą i pomocą w drodze do własnego domu, doradzać jak mądrze, nowocześnie i bez błędów budować domy solidne, trwałe, zdrowe, na miarę możliwości finansowych. Unikalną korzyścią będzie możliwość zakupu na miejscu wybranych produktów ze zniżką
- mówi Jacek Oryl, Prezes Zarządu Murator EXPO Sp. z o.o.
Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów uruchomione zostanie Targowe Centrum Demonstracji i Porad, w którym obejrzeć będzie można pokazy nowoczesnych technologii i produktów, ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji - m.in. układanie paneli i wykładzin podłogowych, malowanie ścian, montaż okna połaciowego wraz z oblachowaniem, wykonanie izolacji termicznej ścian budynku czy wykonywanie zaciosów na elementach konstrukcyjnych więźby dachowej. W punkcie doradztwa technicznego wyrobów stolarki otworowej skorzystać będzie można z porad w zakresie kryteriów poprawnego wyboru okien i możliwości weryfikowania właściwego ich montażu. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zaprezentują wykonanie pokryć dachowych w różnych technologiach, z udziałem doradcy omawiającego poszczególne etapy prac.
Zwiedzający będą też mogli korzystać z fachowej pomocy specjalistów. W targowym Centrum bezpłatnych porad udzielać będą: architekt, architekt wnętrz, inżynier budowlany, doradca kredytowy oraz konsultant ds. Feng Shui. Dyżurować też będą konsultanci Murator KREDYT – programu doradztwa i pośrednictwa kredytowego realizowanego przez Murator EXPO. Porady przydadzą się wszystkim, którzy myślą o kupnie lub budowie domu, potrzebują gotówki na dowolny cel lub właśnie spłacają kilka różnych kredytów i chcą zastąpić je jednym: tańszym i rozłożonym na dłuższy okres. Doradcy Murator KREDYT przekażą gościom kupony na bezpłatne złożenie wniosku kredytowego, opowiedzą o zaletach i wadach ofert banków, wskażą najbardziej korzystną ofertę kredytową – dopasowaną do możliwości i potrzeb, omówią niejasne zapisy w umowach oraz sprawdzą, czy zakup wymarzonego domu jest całkowicie bezpieczny.
Goście otrzymają także bezpłatnie „Poradnik Kredytowy”, którego głównym tematem są możliwości finansowania domu i mieszkania – kredyty na zakup, budowę i remont. Na codzień doradcy Murator KREDYT dostępni są w warszawskim Salonie Mieszkaniowym Murator EXPO w al. Wyzwolenia 14, w dni powszednie w godz. 10.00-20.00, w soboty w godz. 10.00-15.00.
Zainteresowani goście Targów Budowlanych Murator EXPO Budowa Remont Dom 2004 uczestniczyć będą w cyklu prelekcji poświęconych m.in.: finansowaniu budowy i remontu domu na kredyt, aspektom prawnym dotyczącym odpowiedzialności fachowców za spowodowane szkody i zawieraniu korzystnych umów z firmami wykonawczymi wynajmowanymi na kolejne etapy robót, tajemnicom przyjaznej dla człowieka aranżacji przestrzeni Feng Shui.
W specjalnie przygotowanej sali projekcyjnej wszyscy budujący i remontujący dom lub mieszkanie przejdą krok po kroku z MURATOREM przez budowę czterech domów modelowych budowanych z: keramzytobetonu, betonu komórkowego, ceramiki porowatej i silikatów. Zapoznają się z kolejnymi etapami budowy domu od wyboru projektu, kupna działki, przez układanie fundamentów, stawianie ścian i krycie dachu, po prace wykończeniowe. Obejrzą pokazy filmów instruktażowych, w których zaprezentowano m.in.: proste metody sprawdzania materiałów budowlanych i wykończeniowych, ich wytrzymałości, odporności itp., poszczególne etapy remontu w wybranym wnętrzu, praktyczne sposoby wykonania prac remontowo-budowlanych we własnym zakresie, różne propozycje stylistyczne z użytecznymi wskazówkami, jak krok po kroku urządzać pomieszczenia, większe i mniejsze, np. kuchnię z kącikiem wypoczynkowym czy jadalnię z miejscem do pracy. Każda pokazywana na ekranie aranżacja opatrzona jest wyczerpującym komentarzem.
Dokładne informacje o ofercie wystawców wraz z planem ekspozycji i programem wydarzeń towarzyszących zawarte zostaną w katalogu imprezy, który dostępny będzie bezpłatnie dla zwiedzajacych targi.
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem podczas targów wręczone zostaną: Honorowa Nagroda Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, nagrody i wyróżnienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa w Konkursie o „ZŁOTY KASK” oraz nagroda organizatora targów w konkursie „Najładniejsze Stoisko Targów Budowlanych Murator EXPO Budowa Remont Dom 2004”.
Targi można zwiedzać na warszawskim Torwarze (ul. Łazienkowska 6a) od piątku do niedzieli (23 25 kwietnia 2004 roku), w godzinach 10.00 - 18.00. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 12 zł. Dzieci i młodzież do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Złotówka dla Dzieci w Afganistanie

Na Targach Budowlanych Murator EXPO Budowa Remont Dom 2004 oraz na kolejnych majowych imprezach targowych Murator EXPO, odbywać będzie zbiórka pieniędzy na rzecz renomowanej, lecz bardzo zniszczonej wojną Szkoły Rolniczej w Kabulu. Przedsięwzięcie, pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej w ramach akcji „Złotówka dla Dzieci w Afganistanie” organizuje Gimnazjum nr 5 w Warszawie. W targowych punktach informacyjnych można będzie kupić płytę z utworami polskich wokalistów, nagraną w związku z akcją. Dochód z kwesty i sprzedaży płyty zasili budżet, z którego zakupione zostaną materiały niezbędne do odbudowy i wyposażenia szkoły.
Do pobrania:
Murator EXPO - harmonogram wykładów (plik doc 42 KB)
Murator EXPO - harmonogram pokazów i porad (plik doc 52 KB)

Targi Budowlane Murator EXPO 2004 Budowa Remont Dom

Termin: 23-25 kwietnia 2004 roku, Warszawa

Miejsce:
Centralny Ośrodek Sportu TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

Organizator:
Murator EXPO Sp. z o.o.

Patronat:
Ministerstwo Infrastruktury
Prezes Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego Andrzej Urban
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Lech Kaczyński
Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa

Patronat medialny:
„Rzeczpospolita”
„Murator”
„M jak mieszkanie”
INFORMATOR BUDOWLANY-murator 2004
Radio ESKA
www.wentylacja.com.pl

Sponsor strategiczny:
Elektrociepłownie Warszawskie S.A. firma koncernu Vattenfall

Partner targów:
Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

Dodatkowe informacje:

Magdalena Izdebska tel. (22) 829 66 37, e-mail: mizdebska@muratorexpo.pl
Agnieszka Ziemiańska tel. (22) 829 66 99, e-mail: aziemianska@muratorexpo.pl
Szczegóły: www.muratorexpo.pl

Organizator:

Murator EXPO Sp. z o.o.
ul. Senatorska 13/15
00-075 Warszawa
tel. (22) 829 66 80
fax (22) 829 66 81
e-mail: biuro@muratorexpo.pl
internet: www.muratorexpo.pl