Firma Munters porozumiała się z firmą Toussaint Nyssenne w sprawie jej przejęcia, zyskując możliwość przyspieszenia swojego rozwoju na polu energooszczędnych rozwiązań do uzdatniania powietrza.


Firma Munters zawarła umowę w sprawie przejęcia belgijskiego producenta systemów klimatyzacji wysokiej jakości, Toussaint Nyssenne. Dzięki temu Munters poszerzy swą gamę energooszczędnych urządzeń do uzdatniania powietrza. Firma zatrudnia ponad 150 osób, a jej przychód w 2007 roku wyniósł 17 milionów euro.
Toussaint Nyssenne ma siedzibę w Dison w Belgii. Firma produkuje wysokiej klasy systemy klimatyzacji, które można dostosowywać do potrzeb klienta. Ich odbiorcami są między innymi biura, instytucje rządowe i właściciele obiektów przemysłowych. Systemy te są bardzo elastyczne i modularne. Zapewniają uzdatnianie powietrza wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne i gdzie oczekuje się jego wysokiej jakości.

Siedziba Toussaint Nyssenne
w Dison w Belgii

Dokonując tego przejęcia, dział firmy Munters zajmujący się urządzeniami do zmniejszania wilgotności kontynuuje swą inicjatywę rozwoju strategicznego na polu energooszczędnych rozwiązań do uzdatniania powietrza. W ten sposób firma umocni swoją pozycję i podniesie świadomość marki na rynku europejskim. Dzięki połączeniu sił i synergii stosowanych przez obie firmy technologii, integracji i dystrybucji ich produktów, otworzą się przed nimi możliwości szybszego rozwoju.
Największą korzyścią będzie jednak zwiększenie dostępności w Europie produktów opartych na cieszącej się dużym uznaniem technologii Drycool/HCU firmy Munters. Te innowacyjne rozwiązania dają użytkownikom możliwość niezależnego sterowania temperaturą i wilgotnością, co pozwala zapewnić dopływ świeżego powietrza do budynku przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii nawet o 45% w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami.
Produkty firmy Toussaint Nyssene będą uzupełniały i poszerzały gamę produktów firmy Munters do zmniejszania wilgotności powietrza w budynkach przemysłowych. Po nabyciu tego producenta, Munters będzie w stanie zaoferować klientom szerszy, pełniejszy wybór rozwiązań.

„Przejęcie Toussaint Nyssenne wpisuje się w plan rozwoju strategicznego firmy Munters na rynku europejskim w zakresie energooszczędnych systemów uzdatniania powietrza”
— wyjaśnia Lars Engström, prezes firmy Munters. „Firma Toussaint Nyssenne jest znana z wysokiej jakości produktów i doświadczenia w ich wdrażaniu. Cechy te doskonale pasują do podstawowych wartości wyznawanych w firmie Munters”.
Łącząc produkcję systemów klimatyzacji firmy Munters z serii Drycool i Desiccant z zapleczem produkcyjnym Toussaint Nyssenne, Munters kontynuuje tradycję dbania o jakość powietrza w pomieszczeniach i jego odpowiednią wilgotność. Teraz firma jest w stanie zapewnić klientom pełną klimatyzację przy niższym zużyciu energii.
Źródło: www.munters.com.pl