iDry - zaawansowany technologicznie, energooszczędny system adsorpcyjnego osuszania powietrza.

Munters: System iDry

Munters wprowadza na rynek konfigurowalny system osuszania iDry, zaprojektowany w oparciu o wolnostojące urządzenie MCD.

Ten modułowy adsorpcyjny system osuszania, składany z prefabrykatów, zapewnia pełną regulację temperatury i wilgotności oraz liczne funkcje, umożliwiające spełnienie indywidualnych wymagań klienta:
- osuszanie
- wężownica schładzająca (woda lodowa i glikol)
- filtracja
- wentylacja
- zmniejszenie zużycia energii nawet o 30% dzięki sektorom odzysku energii iDry.

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie przechowywanych materiałów, system iDry chroni produkty, cenne zabytki i dokumenty, idealnie regulując wilgotność i temperaturę – przez cały rok.
W branżach przetwórczych system iDry zapewnia właściwe warunki dla danego procesu – skutecznie i energooszczędnie:
- w przetwórstwie żywności
- w procesach farmaceutycznych
- w pomieszczeniach czystych, laboratoriach.

Zaawansowany technologicznie, energooszczędny system iDry zapewnia przepływ od 1.700 m3/hdo 19.200 m3/h

Sercem systemu iDry jest rotor osuszający Munters, zapewniający wyjątkowo wysoką zdolność pochłaniania wilgoci przez wiele lat.

Komponenty iDry można dobrać stosownie do swoich potrzeb; system wyposażony jest w obszerne, gładkie powierzchnie wewnętrzne, wbudowane miski spustowe i elementy przemysłowe – zaprojektowane tak, aby były higieniczne i trwałe.
Po instalacji wspólny układ sterowania umożliwia monitorowanie i kontrolowanie wszystkich funkcji systemu iDry. Złożony, a zarazem łatwy w obsłudze układ sterowania zapewnia bezproblemowe działanie i optymalizuje zużycie energii.
Dzięki modułowej budowie z prefabrykatów, ustawieniom fabrycznym i sprawdzonym układom sterowania, czas realizacji zamówienia jest krótki, a rozruch szybki.

Dane techniczne iDry: [attach=attach1]w broszurze pdf[/attach]Źródło: Munters