ML 23 jest nowym osuszaczem sorpcyjnym posiadającym w standardowym wyposażeniu wiele funkcji, które dotychczas dostępne były tylko jako opcje.
ML 23 jest nowym osuszaczem sorpcyjnym posiadającym w standardowym wyposażeniu wiele funkcji, które dotychczas dostępne były tylko jako opcje.
ML 23 ma szeroki zakres zastosowań wymagających suchego powietrza. Wyposażony jest w on w wewnętrznie uszczelnioną sekcję rotora, co jest rozwiązaniem unikalnym. Obudowa rotora jest wykonana z trwałego termoutwardzalnego tworzywa sztucznego.
Wbudowany panel kontrolny PLC z wielofunkcyjnym wyświetlaczem ma wiele możliwości monitorowania pracy osuszania łącznie z zewnętrznym sterowaniem. Urządzenie może pracować z bardzo dokładną kontrolą parametrów. Posiada 10 alarmów oraz licznik czasu pracy urządzenia. Kolejną nowością jest wskaźnik przeglądu pokazujący czas do następnego przeglądu.
Mocna metalowa obudowa i panele dostępowe są wykonane ze stali nierdzewnej.
ML 23 wyposażony może być w trzy różne nagrzewnice: elektryczną, parową lub gazową.
System sterowania elektrycznego spełnia normy EN 60204 IEC204. System elektryczny zaprojektowany jest na napięcie do 500V i temp. pracy do 60Oc.
Technologia rotora
Rotor sorpcyjny wykonany jest z falistego włókna szklanego, impregnowanego środkami o bardzo dużej zdolności wchłaniania wilgoci. Nowoczesny system sterowania maksymalizuje sprawność energetyczną urządzenia.
Charakterystycznym rozwiązaniem dla serii ML jest dodatkowy sektor rotora, który zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła, tym samym efektywnie redukując zapotrzebowanie na energię elektryczną.
Dane techniczne
dla serii ML
- przepływ powietrza: 180 - 2300 m³/h
- wydajność osuszania: 1,3 - 18 kg/h
- zapotrzebowanie energii: 2 - 29,6 kW
dla ML 23
- przepływ powietrza: 2300 m³/h
- wydajność osuszania: 18 kg/h
- zapotrzebowanie energii: 29,6 kW