Munters wprowadził na rynek projekt przyszłości: serię małych osuszaczy o nadzwyczajnej konstrukcji, elastyczności i funkcjach sterowania – krok w przyszłość w zakresie kontroli i wydajności.

Munters ComDry - system przyszłości
Nowa seria ComDry to idealne połączenie znanej i sprawdzonej technologii adsorpcyjnej Munters z dzisiejszą wyrafinowaną elektroniką.

Cechy Com Dry:
- Stylowa, lekka konstrukcja – łatwo przenieść w odpowiednie miejsce
- Małe, kompaktowe rozmiary i solidna budowa – idealny wybór dla wąskich pomieszczeń
- Różne funkcje sterowania – regulowane dla różnych zastosowań
- Łatwość programowania – gwarantuje precyzyjną regulację klimatu pomieszczenia/procesu w każdej chwili
- Wysoka wydajność energetyczna
- Obudowa odporna na korozję
- Port CANBUS – do podłączenia zewnętrznego czujnika i zdalnego sterowania.


Osuszacze ComDry zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach. Są małe, solidnie wykonane z lekkiego materiału odpornego na korozję, i mają ergonomiczny kształt – dzięki czemu ComDry dobrze nadaje się tak do zastosowań przenośnych, jak i instalacji stałych.

Seria ComDry cechuje się wysoką efektywnością i oszczędnością energii podczas usuwania szkód spowodowanych przez wodę i ogień, a także w branży budowlanej. Koszty remontu nieruchomości po pożarach, powodziach, pękniętych rurach itp. zostaną obniżone, a stosowanie ComDry w połączeniu z wentylatorami wysokoprężnymi jeszcze bardziej zwiększy ich efektywność i skróci czas osuszania.

Jako, że urządzenia ComDry są poręczne i łatwe w transporcie, idealnie nadają się do osuszania budynków podczas prac budowlanych – skutecznie obniżając ryzyko wystąpienia problemów związanych z wilgotnością.
ComDry
W przypadku ograniczonych przestrzeni, np. w archiwach, pomieszczeniach komputerowych, przepompowniach i przestrzeniach podpodłogowych, kompaktowy rozmiar ComDry sprawia, że jest to urządzenie idealne.

Jedną z nadzwyczajnych zalet serii ComDry są funkcje sterowania – regulowane dla różnych zastosowań. Funkcje, za które zazwyczaj się dopłaca, w ComDry należą do standardu, na przykład:
- czujnik wilgotności i temperatury
- wentylator trójbiegowy, regulowany w zależności od zastosowania – oszczędza energię
- licznik kilowatogodzin i czasu pracy
- termostat
- nagrzewnica modulowana.

Ponadto ComDry może zostać wyposażony w zewnętrzny moduł zdalnego sterowania, podłączony przewodem o maks. długości 100 m przez port CANBUS urządzenia. Cecha ta zapewnia łatwość nadzoru i kontroli urządzeń umieszczonych w miejscach o utrudnionym dostępie, jak przestrzenie podpodłogowe, przepompownie itp.
[attach=attach1]>>więcej[/attach]Źródło: Munters