Inwestycja przewidziana na lata 2007-2009 o wartości 5 mln euro już dziś doprowadziła do powstania nowoczesnej fabryki w miejscowości Serra de Conti w regionie Marche we Włoszech.

Potwierdza ona zaangażowanie firmy w działania w sektorze energii odnawialnych. Otwarcie nowej fabryki systemów solarnych MTS Group było wynikiem stale rosnącego popytu na urządzenia marki Ariston. Powstanie Centrum Badań i Rozwoju oraz kolejnych linii montażowych zwiększyło wydajność produkcyjną firmy w zakresie kolektorów i systemów solarnych do produkcji ciepłej wody.

W fabryce są produkowane urządzenia wiodących marek koncernu Ariston, Chaffoteaux&Maury oraz Elco. Roczne zdolności produkcyjne fabryki to 300 000 m2 powierzchni kolektorów. W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa fabryki ze względu na szybki rozwój rynku systemów solarnych. MTS jest liderem rynkowym w sprzedaży systemów solarnych we Włoszech, a w swojej strategii na najbliższe lata pozycję lidera chce także zająć także w innych krajach Europy w Chinach i Indiach.

Źródło: MTS Group